3 köy 34 mahalle… İşte tam karantina köylerinin listesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önce Hisar köyüne bağlı 5 mahalle ile başlayan karantina, dün gece yarısı 3 köy 34 mahalleye yayıldı. Köylerdeki İngiltere mutandlı koronavirüs vaka sayısının 17’ye yükseldiği, filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

BARTINSTAR/SAĞLIK

Bartın’da Hasankadı bölgesinden sonra yaşanan bu en kapsamlı karantina, Ulus’un Kumluca Beldesine bağlı Hisar, Uluköy ve Zafer köyünü kapsıyor. Zafer, 600’ü aşan nüfusu ve 11 mahallesi ise Ulus’un da en büyük köyü aynı zamandı.

Ulus Kaymakamlığı, Hisar’a bağlı 5 mahallede önceki gün başlattığı karantina bölgesinin kapsamını, yeni vakaların görülmesi nedeniyle dün gece yarısı genişletti. Hisar, Uluköy ve Zafer’in 35 mahallesi var. Zafer’e bağlı Keloğlu Mahallesi kapsam dışı tutulunce sayı da 34’e düştü. İşte ikinci bir emre kadar tam kadantina uygulanacak bölge:

ZAFER KÖYÜ: Merkez, Yeni Mahalle, Kazaskeroğlu, Abdaloğlu, Sülükoğlu, (Keloğlu-karantina dışı), Üçpınar, Fazlaoğlu, Köseoğlu, Kabasakaloğlu, Karavelioğlu, Değirmenyanı…

HİSAR KÖYÜ: Zaroğlu, Çadırlar, Karleşoğlu, Oruçoğlu, Miyasteroğlu, Alikadıoğlu, Hacıkadıoğlu, Değirmenyanı, Hisar merkez, Tezler, Kütoğlu

ULUKÖY: 25 Mahallesi, Alaoğlu, Azgın, Ömerağa, Değirmenyanı, İnebey, Karabacak, Uluköy merkez, Kulaksız, Şabetin.

ULUS KAYMAKAMLIĞI DÜN GECE YARISI DUYURMUŞTU

Ulus Hıfzıssıhha Meclisi, dün gece yaptığı açıklamada şi ifadelere yer vermişti: “Yapılan incelemeler ve filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 varyantı vakalarında artış meydana gelmesi, vaka sayılarındaki artışın çalışılan diğer bölgelerde de tespit edilmesi nedeniyle ve hastalığın yayılarak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmesini engelleme, yayılım ve bulaş riskini bertaraf etmek amacıyla ilçemiz Hisar Köyü ile bağlantılı tüm mahalleleri, Uluköy Köyü ile bağlı tüm mahalleler ve Keloğlu mahallesi hariç, Zafer Köyü ve Zafer Köyü’ne bağlı diğer mahallelerde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 03.03.2021 tarihi saat 00:00 itibarı ile ikinci karara kadar tam karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” dendi.

Bartın’ı bekleyen büyük tehlike! Karantina köylerinde son durum

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3 köy 34 mahalle… İşte tam karantina köylerinin listesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir