Abdipaşa’nın Ümmühan’ı belediye başkanlığına talip

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abdipaşa Belediyesi’nde 28 yıldır hemen her birimde görevler üstlenen Ümmühan Hazinedar Enginsu, belediye başkanlığına adaylığını açıkladı.

BARTINSTAR/ULUS

Bartın’da yerel seçimler öncesi erkek adaylar düşünedursun, kadın adaylar peş peşe başvuru dilekçelerini vermeye başladı. Dünya Şampiyonu Şennur Demir’in AK Parti’den Bartın Belediyesi için aday adaylığı başvuru yapması ardından ikinci resmi başvuru, AK Parti Ulus İlçe Başkanlığı’na yapıldı. Abdipaşa Belediyesi’nin 28 yıllık çalışanı Ümmühan Hazinedar Enginsu, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçiminde AK Parti’den Abdipaşa belediye başkanlığı için aday adayı oldu.

4 dönemdir Yaşar Dönmez’in başkanlık yaptığı Abdipaşa Belediyesi’ne 1995 yılında giren Ümmühan Hazinedar, 28 yıllık deneyimi ile beldeyi geleceğe taşımak istediğini söyledi. Kendisine destek veren Abdipaşalı kadınlarla birlikte AK Parti Ulus İlçe Başkanlığına gelen Hazinedar, başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Hikmet Çalık’a teslim etti. “Büyüklerimiz takdir ederse tüm projelere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

ÜMMÜHAN HAZİNEDAR ENGİNSU KİMDİR?

10 Nisan 1974’te Abdipaşa’nın Kadıoğlu Mahallesi’nde 9 çocuklu çiftçi bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk öğretimi Abdipaşa’da, lise eğitimini Bartın Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında 21 yaşındayken Abdipaşa Belediyesi’nde memur olarak işe başladı. Çalışma hayatı devam ederken 2005’de ön lisans, 2018 yılında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Belediyede emlak, tahsilat, imar, zabıta, muhasebe, ihale, evlendirme, encümen birimlerinde görev yaptı. Son olarak yazı işleri müdürü olarak görev yapmaktayken, adaylık başvurusu için görevinden istifa etti. Evli ve 2 çocuk annesi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Abdipaşa’nın Ümmühan’ı belediye başkanlığına talip

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir