Adalet Bakanı Yılmaz Tunç “Kumlucamıza yakışır” dedi, söz verdi: Takipçisi olacağım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Davullar çaldı, meşaleleler yandı. Adalet Bakanı olduktan sonra Kumluca’ya ilk kez gelen Yılmaz Tunç coşkuyla karşılandı. “Diğer beldelerimizde olduğu gibi Kumluca’ya da TOKİ yakışır. Ben takip edeceğim. Tomruk yüklü kamyonlar çarşıda tehlikeli oluyor. Çevre yolu projesini takip edeceğim” dedi.

BARTINSTAR/KUMLUCA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, dün Kozcağız ve Kumluca’da temaslarda bulundu. İlk olarak Kozcağız’da TOKİ tarafından yapımı tamamlanan Tarımköy Projesi konutlarının hak sahiplerine dağıtılması için kura törenine katılan Bakan Tunç, ardından Tarımköy’e geçerek kurdele törenine katıldı. Bakan Tunç’a Vali Nurtaç Arslan, AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Kozcağız-Ulus-Kumluca-Abdipaşa belediye başkanları, daire amirleri, AK Parti teşkilatı eşlik etti.

Adalet Bakanı, Kozcağız’daki tören ardından aslında başka programları için ayrılacaktı. Ancak Kumluca’da vatandaşların kendisinin beklediğini öğrenince programını değiştirdi. Geniş bir konvoyla Kumluca’ya giriş yapan Bakan Tunç, coşkuyla karşılandı. Çarşının girişinde meşaleler, konfetiler ve davul-zurna ekibiyle karşılanan Yılmaz Tunç’a ilgi büyüktü. Herkesle tek tek tokalaşan, çocuklara oyuncaklar dağıtan Bakan Tunç, ardından bir konuşma yaptı. Coşkulu karşılama için teşekkür eden Yılmaz Tunç, “Sizler AK Parti’ye, Cumhurbaşkanımıza her zaman sahip çıktınız. Ne zaman darda kaldıysak, ülkemizin önü ne zaman kesilmek istendiyse hep sahip çıktınız. Biz sizlere borçluyuz. Bu borcu ödeyebilmek için gece gündüz çalışacağız” dedi.

BAYRAĞI DEVRETTİK, İNŞALLAH ALDATMAZ’LA BERABER ESERLER ÜRETECEĞİZ

Bakan Tunç şöyle konuştu: “Kumlucamız, Bartınımızın doğa harikası yeşil beldesi. Ormancılığı ile, fındık tarımı ile hayvancılığı ile geçimini sağlayan, gurbetteki vatandaşlarımızın yaz aylarında gelmesiyle kalabalıklaşan; çalışkan, gönül insanlarının olduğu bir beldemiz. Bu beldemize ne yapsak azdır. Bu güne kadar yapılan çalışmaların üzerine inşallah Yusuf Beyle (Aldatmaz) beraber Kumlucamızda, Kumlucamızın köylerinde eserler üretmeye, hemşehrilerimizin buralarda daha iyi yaşamasının yolunu açmaya çalışacağız. Bayrağı Yusuf Bey’e devrettik ama yine beraberiz. Şimdi daha güçlü beraberiz. O bayrağı daha yukarılara çıkarmanın, Bartın’a eser üstüne eser kazandırmanın gayreti içinde olacağız.

ESKİDEN BU KADAR PANKART OLMAZDI YUSUF BEY… KUMLUCA’YA HİZMET AKSAMASIN

“Buralarda çok zamanlar geçirdik, çaylar içtik, etkinliklere katıldık. Mitingler yaptık. 16 yıl çabuk geçti. Şimdi o zamanki gibi sık sık gelemiyoruz. Diğer şehirlerdeki ve Ankara’daki işlerin aksamaması gerekiyor. Biraz seyrek gelirsek kusurumuza bakmayın. Ama gönlümüz bir. Yusuf Bey ben gelirim diyor, yeter ki çay olsun çorba olsun diyor. TOKİ istiyoruz, doğalgaz istiyoruz demiş Kumlucalılar, pankart açarak. Çevre yolu istiyoruz diyor. Eskiden bu kadar pankart olmazdı Yusuf Bey, şimdi işler aksıyor mu yoksa? Şimdi TOKİ ile ilgili yer çalışmasıyla ilgili belediye başkanımızla konuştuk. İnşallah onu TOKİ Başkanımıza ileteceğiz. Diğer beldelerimizde olduğu gibi Kumlucamızda da TOKİ yakışır. Ben takip edeceğim. Çevre yoluyla ilgili de bir proje vardı, yeni bir proje hazırlanan. Tomruk kamyonları çarşı içinden geçerken risk oluşturuyor. İnşallah onu da takip edelim diyorum. Bu duygu ve düşüncelerde hepinize tek tek teşekkür ediyorum.”


Bakan olduktan sonra Kumluca’ya ilk kez gelen Bakan Yılmaz Tunç, vatandaşlarla birlikte çay içti, sohbet etti.


100 Tarımköy konutu, Kozcağız’da yapılan kura çekimi ile hangi eve sahip olduklarını öğrendi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılmasının planlandığını belirtirken “Ancak başka programlar çıkınca gelemedi” bilgisini paylaştı.


Baraj sahasında kalan Şarköy ve Kapıcıoğlu köyleri için Gürgenlik mevkiinde 165 bin metrekarelik alanda 100 yeni konut yapıldı. 117 m2 oturma alanına ve 380 m2 bahçeye sahip her biri 3+1 müstakil konutlardan oluşan Tarımköy, Türkiye’nin en düzenli köyü oldu.


Tarımköy’de yapımı tamamlanan konutların açılışı törenle yapıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç “Kumlucamıza yakışır” dedi, söz verdi: Takipçisi olacağım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir