Akşener’in öfkesi! Ben size ne dedim arkadaş

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gerçekten bir şey demedi. Orman yangınlarıyla ilgili, “ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyız” mesajı verdi örneğin. İstifa eden Milli Eğitim Bakanı’yla ilgili bile “Çok iyi eğitimcidir” cümleleri döküldü dudaklarından…

Evet, Meral Akşener’in Kumluca ziyaretinden bahsediyorum.

Aslında gözlemlerimi yazmayacaktım ama Bartın Halk gazetesinden Tolga Akiner’in “Stratejik hata” başlıklı yazdıklarını görünce dayanamadım.

Hata mıydı değil miydi bana göre göreceli. “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” penceresinden bakılırsa başarılı bile sayılabilir.

Gelelim ziyarete…

Son derece dikkatliydi Meral Hanım Kumluca’da. Tayyip Erdoğan’ın yüzde 70 oy aldığı, MHP’nin belediyeyi kazandığı beldede olması tesadüf değildi. Hedeflerine son derece uygundu.

Lakin, bir vatandaşa bu kadar yükselmesi, “Haram olsun” cümlesini kurması da bir o kadar önemli hataydı.

Belli ki bazı zayıf noktaları var.

Ziyaret ettiği yerlerde bir şeyler söylemek yerine dinlemeyi tercih etti mesela. Amasra’da da, Bartın’da da aynı şeyi yaptı. O yüzden “Ben size ne söyledim arkadaş” derken…

“Bile bile yanınıza geldim, hassasiyetlerinize dikkat ettim” demek istedi belli ki. “Buna rağmen neden?” diye soruyordu…

Aslında Kamil Çardak adlı vatandaşın “Kılıçdaroğlu ile kol kola giriyorsun” derken ne demek istediğini herkes anladı. Ancak Meral Hanım, siyasetçilere has bir tutumla, kendince ve kadınca bir refleks göstererek tepkiyi biraz da sert şekilde bastırması, gelmesi muhtemel başka itirazları engelledi.

Korumalar daha bi etten duvar ördü, “Karşılaşsam, iki laf da ben söylesem” diye fıldır fıldır gezinenlerin önünü kesti.

Ve ziyarete ilişkin son bir not, Birol Şenol’a ilişkin. Göreve gelir gelmez genel başkan getirmek öyle kolay bir hamle değildir.

Getiremeyenlerin istifa ettiği düşünülürse…

Şimdilerde Kumluca’da “Akşener’in Kamil Çardak’ta ne hakkı var ki helal etmeyecek” diye konuşuluyor. Konuşulan bir başka konu da Kamil Çardak’ın özür dilemek istediği şeklinde.

Takip edeceğiz.

Takibimiz elbette Kumluca’yı ve içinde Kumluca geçen cümleleri önemsediğimizden.

Bilinsin istedim.

xxx

Bu konuyu fazla uzatmadan geçeyim.

Dün bir şekilde Yeni Bartın Sürücü Kursu’nun sahibi Sezai Bilgin’le kısa da olsa sohbet etme fırsatımız oldu.

Laf döndü dolaştı, 2019 mahalli seçimlerine geldi.

Sohbet sırasında öyle bir cümle kurdu ki, yazmazsam çatlarım.

MHP’den Cemal Akın, AK Parti’den Yusuf Ziya Aldatmaz, CHP’den Mehmet Arslan’ın yarıştığı seçimle ilgili şöyle dedi Bilgin;

  • Seçimde Yusuf Aldatmaz dedi ki, Rıza Yalçınkaya beni destekliyor. Cemal Akın dedi ki, Yalçınkaya beni destekliyor. Bir tek Mehmet Arslan ‘beni destekliyor’ diyemedi.

İlginçti.

Not etmişim…

Rıza Bey, bir yazıda adı çok geçince kızıyor ama affına sığınıyoruz artık J

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akşener’in öfkesi! Ben size ne dedim arkadaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir