Aldatmaz Meclis araştırma komisyonuna seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, balıkçılık ve su ürünleri sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini tespit etmek üzere kurulan TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu’na seçildi.

BARTINSTAR/ANKARA

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektöründe Yaşanan Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu üyeliğine seçildi.

Komisyon, balıkçılık ve su ürünleri sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini tespit etmek üzere kuruldu. TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, 17.10.2023 Salı günü gerçekleştirilecek olan toplantıda Başkan, Başkanvekili, Sözcü ve Kâtip seçimi olacak.

Aldatmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin bu sektörden en üst düzeyde istifade etmesi, bu süreçte de türlerin yok olmaması için gerekenleri ortaya koyacağız. TBMM çatısı altında kurulan komisyonun çalışmaları ile sektörün yaşadığı sorunların tespit edilmesi bu sorunların çözümüne yönelik kısa, orta ve uzun vadeli yol haritasını oluşturarak uygulayıcılara yönelik sektörün sağlıklı gelişimine yol açacak tavsiyeleri içererek sürdürebilirlik açısından olumlu katkı sağlaması beklenmektedir” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aldatmaz Meclis araştırma komisyonuna seçildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir