Aldatmaz’dan Kapısuyu plajı ihalesiyle ilgili ilk açıklama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mevcut uygulamanın Tarlaağzı, Çakraz ve Bozköy’de uygulandığını kaydeden Aldatmaz, şartnamenin plajda büfe, seyyar duş ve soyunma kabini-tuvaleti kapsadığını belirterek “Bu ihale plajın daha temiz, etkin ve temiz kullanılmasını sağlayacak” dedi.

BARTINSTAR/ANKARA

Bartın’ın Kurucaşile ilçesi Kapısuyu Plajı’nın 10 yıl kiralanmasına ilişkin şartnamenin Bartın’da 3 plajda uygulandığı ortaya çıktı. AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, yapılacak ihale ile plajın daha etkin kullanılmasının sağlanacağını söyledi.

Halkın plaja ücretsiz giremeyeceği gibi söylemlerin doğru olmadığını kaydeden Aldatmaz, “Kapısuyu Plajı’ndaki uygulama Tarlaağzı, Çakraz ve Bozköy’de yapılan uygulamanın aynısıdır. Burada kimsenin plaja girmesine engel yok. Plajdaki şezlong satışı ve plajda projeye uygun bir büfe, seyyar duş kabini, tuvalet ve soyunma kabini kurulmasını kapsamakta. Ayrıca güvenlik ve temizlik hizmeti verilecek. Plajın daha temiz, güvenli ve daha etkin olarak kullanılmasını sağlayacak. Bu proje iki üç yıldır diğer yerlerde başarılı şekilde uygulanıyor. Halkımızın yararına olmayan hiçbir işin içinde olmayız” ifadelerini kullandı.

İHALE ŞARTNAMESİ, PLAJDA YAPILACAKLARI TEK TEK SIRALADI

Öte yandan ihale şartnamesi, plajın işletmesiyle ilgili hususları tek tek sıraladı. Sıkı kuralların getirildiği sözleşmede özetle şu hükümler yer alıyor:

  • Kiracı, kiralanan sahil alanı ve çevresinin 7 gün 24 saat esas olmak üzere temizliğinden ve güvenliğinden sorumlu olacak. Mavi Bayrak kurallarına uyacak. Aksi takdirde sözleşmesi koşulsuz feshedilecek.
  • Kiracı, kiralanan 13 bin 195 m2 plaj alanını ve yapmakla yükümlü büfe, tuvalet, duş kabini, soyunma kabini demirbaşları; tehlikelere karşı her türlü sabotaj, yangın gibi tehlikelere karşı her türlü tedbiri almak, temizliği ve can güvenliğini sağlamakla yükümlü olacak.
  • Kiracı, kiraladığı sahil alanında çalıştıracağı personelin yüzde 30’unu komşu köylerdeki vatandaşlardan alacak.
  • Kira alanı üzerinde onay alınmadan hiçbir işlem yapılamayacak. Çevre ve gürültü kirliliğine karşı önlemleri kiracı alacak ve mevzuata titizlikle uyulacak.
  • Kira alanı içindeki tüm sabotaj ve yangın gibi tedbirleri kiracı alacak. Onarım işlerinden sorumlu olacak, genel görünüm ve ahenge uygun olmayan hiçbir işlem yapılamayacak.
  • İhale, Kurucaşile Köylere Hizmet Götürme Birliği ya da kamu idaresince ihtiyaç duyulması ya da yeniden yapılanma ihtiyacı olması durumunda tek taraflı feshedilebilecek.
  • Şartnameye ilişkin zorunluluklar üç kez ihlal edilmesi durumunda sözleşme tek taraflı feshedilebilecek.
  • Kiracı, hiçbir şekilde kurumun itibarını zedeleyici bir eylemde bulunamayacak.
  • Yaban hayatı ve ulusal biyolojik çeşitliliği (Kum zambağı) korunması için gerekli önlemler alınacak.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aldatmaz’dan Kapısuyu plajı ihalesiyle ilgili ilk açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir