Amasra’da fuar kavgası büyüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amasra Turizm Derneği Başkanı’nın eleştirilerine Belediye Başkanı Recai Çakır’dan yanıt geldi. Verdiği cevapların silindiğini söyleyen Başkan Çakır, “İnanmak istemiyorum” dedi fuara katılım ve gecelerinde eğlenme için kullanıldığı iddiasını gündeme attı.

Sosyal medya hesabında “zorunlu açıklama” ifadesi kullanan Başkan Recai Çakır, Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran’ın suçlamalarına cevap verdi. Belediye ve şahsını zan altında bırakan eleştirilere verdiği yanıtların silindiğini anlatan Recai Çakır, bu yüzden kendi sayfasından açıklama yaptığını duyurdu.

*Amasra’nın tanıtımına katkı sağlayan herkese teşekkür eden Çakır, Hüseyin Boran’ı şu sözlerle hedef aldı: Daha önceki fuarlarda maddi ve manevi desteğimizi en iyi bilen kişidir. Emitt Fuarı’na ailevi nedenlerle ilgili olarak katılamadığımı kendisiyle paylaşmama rağmen sosyal medyada konu edilmesi manidardır.

ALMANYA GEZİLERİNE NEDEN GİTTİĞİNİ ANLATTI

*Eleştiri konusu yapılan Almanya ziyaretlerimizin ilki Almanya’da yaşayan Amasra Derneğimizin çağrısıyla yapılmış, üye artışı ve diğer bölge dernekleriyle kaynaşmayı sağlamıştır.

*İkinci günübirlik ziyaretimiz ise Almanya’da yaşayan Bartınlılar Derneğimizin davetine icaben gerçekleştirilmiştir.
*Turizm Derneği malzemelerinin ilçe merkezindeki Zabıta Bürosu yerinde oluşturulacak Turizm Ofisine taşınmak üzere alındığı ve birlikte çalışma isteğinde olduğumuz tarafınca bilinmektedir.
*Turizmin Amasra’da temel ekonomik girdi sağlayan sektör olduğunu biliyoruz. Geliştirmek için ilçe, il, ülke ve yurtdışında çalışmaya devam ediyoruz. Ülkede ve ilçede tasarrufa ihtiyacımız olduğu bilinciyle davranıyoruz ama turizme desteğimizi ziyaret, stand kiralama vs faaliyetlerle devam ettiriyoruz.

*Hemşerilerimizin ve dernek üyelerinin dernek ve Emitt Fuarı çalışmalarına neden destek olmadığı sorusunu üstümüze alınmıyoruz. Derneğin sadece fuara katılım ve gecelerinde eğlenme için kullanıldığı iddialarına inanmak istemiyoruz.

*Yerel seçimde bir partinin adayı olmasına rağmen siyasi bir paylaşım yapmadığı söylemine inanmak ve Amasra için birlikte çalışmak istiyoruz. Kendisine verdiği emek için teşekkür ediyor, ekmeğini turizmden kazanan tüm dostlarımızı derneğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

HÜSEYİN BORAN “O YORUMLARI NEDEN SİLDİM”İN YANITI VERDİ

Recai Çakır’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın altına Hüseyin Boran tarafından paylaşılan yorumda “Paylaşımımın altına yorum yapılmamasını, silineceğini belirtmiştim. O bakımdan tüm yorumlar silindi, bilmenizi istiyorum. Düşünceleriniz ve yapacaklarınızla İlçemize Hizmet etmeniz dileğiyle…” diye yazdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Amasra’da fuar kavgası büyüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir