Bakanlık onayladı, Bartın’da ekmek fiyatı zamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın’da fırıncı esnafının talebi doğrultusunda artışı gidildi. 7,5 TL’den satılan 210 gram ekmek, yarından itibaren 250 gram olacak ve 10 TL’den satılacak. Bir aydır gündemde olan artışı bakanlık da onayladı.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bartın’da faaliyet gösteren fırıncıların un fiyatları başta olmak üzere artan maliyetler karşısında zam talebinde bulunmalarının ardından ekmek fiyatlarında artışa gidildi.

Fırıncıların artan maliyetler dolayısıyla zam talepleri vardı. Ticaret İl Müdürlüğü, Belediye, Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği ve Bakkallar Bayiler Odası’nın yer aldığı komisyon tarafından yapılan incelemelerin ve değerlendirmelerin ardından Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Bakanlığı Esnaf Genel Müdürlüğü’den görüş alındı. Yapılan değerlendirme sonunda yeni gramaj ve fiyatlar belirlendi.

bartinstar

Yapılan değişikliği Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Yılmaz Akdeniz duyurdu. Akdeniz, “Bu karar fırıncı esnaflarının tek başına aldığı bir karar değil. Komisyonca alınan bir karar olup, Bartın’da ekmek üretimi yapan fırınların artan maliyetler karşısında zam talebi değerlendirildi. Değerlendirme komisyonunda Ticaret İl Müdürlüğü, Belediye, Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkârlar Odası Birliği ve Bakkallar Bayiler Odası yer aldığı komisyonca yapılan değerlendirmenin sonucunda Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün görüşü tebliğ edilmiş ve 7,5 TL’den satılan 210 gram ekmeğe % 12 zam yapılarak 250 gr. olarak 10 TL’den 27 Ocak 2024 Cumartesi gününden itibaren satışa sunulmaya başlanacaktır” dedi.

bartinstar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakanlık onayladı, Bartın’da ekmek fiyatı zamlandı
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir