Bankoğlu Meclis’te anlattı; başhekim müfettiş incelemesi ardından…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Milletvekili ve CHP PM üyesi Aysu Bankoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada Bartın’daki sağlık sorunlarını gündeme getirerek Başhekim Abdullah Danışman’ın istifasına da değindi.

BARTINSTAR/ANKARA

Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının moral olarak tükenmiş durumda olduklarını söyleyen Aysu Bankoğlu, Covid-19’un ülkemizde de meslek hastalığı sayılması gerektiğini, hastanelere daha fazla sağlık çalışanı ataması yapılmasını istedi. Bankoğlu’nun “Sağlık çalışanlarının esaslı sorunları çözüleceğine, Bartın’dan Tabip Odası temsilcisi açıklama yaptığında, Bakanlık soruşturma açıyor. Bu durum kabul edilemez” sözleri genel kurulda alkışlandı.

BAŞHEKİM MÜFETTİŞ İNCELEMESİ ARDINDAN İSTİFA ETMİŞ

Bartın’da vakaların 4 kat arttığına işaret eden Bankoğlu, şöyle konuştu: “Bartın’da mevcut hastanenin durumu pandemi öncesinde de zaten yetersizdi. İl dışına sevk oranları yüzde 100 artmıştı. Ayrıca, gelen doktorlarımız sürekli tayin istiyor. “Yeni uzman doktor geldi” diye açıklama yapmakla işler düzelmiyor maalesef. Geçtiğimiz gün, Devlet Hastanesi Başhekimi’nin, yapılan müfettiş incelemesinden kısa bir süre sonra istifa ettiğini de biliyoruz. Mürekli “geliyor, gelecek” denilen hastane tamamlandığında da sorunlar hemen çözülemeyecek. İktidarın hayatı, inşaat ağırlıklı olabilir ancak sağlık alanı, inşaata indirgenemez.”

GALLA PAZARI’NA DA DEĞİNDİ, KÖYLERDEKİ SU SORUNUNA DA

Esnafın pandemi döneminde yaşadığı sorunlara da değinen Bankoğlu, Galla Pazarı’nın satıcı kadınlarına da değindi: “Bartın’ımızın meşhur Galla Pazarı’nda zor şartlarda çalışan emekçi kadınları, pandemi bahanesiyle mağdur etmeyin. Ayrıca, Bartın Organize Sanayi Bölgesi’nin ihtiyacı olan, fabrikalardaki yangınlara, ana itfaiye gelinceye kadar müdahale edecek bir itfaiye üssünü acilen hayata geçirin! Köy yollarımızda birçok yol maalesef delik deşik. Kozcağız – Kıranpazarı arasındaki yolda, at arabası bile zor gidiyor. Süratle iyileştirilmesi gerek. Bir diğer sorun da su sorunu. Dırazlar köyünden Sülek köyüne kadar olan hat boyunca, yurttaşlar susuzluktan dolayı “yeter artık” diyor. Pek çok köyümüzde, yaşanan su sorununa artık “kalıcı” bir çözüm getirin.”

Başhekim’in istifasında dikkat çekici detay: Müfettiş incelemesi ardından…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bankoğlu Meclis’te anlattı; başhekim müfettiş incelemesi ardından…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir