Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç komisyon başkanlığına seçildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2007’den bu yana görev yaptığı Adalet Komisyonu Başkanlığı’na seçildi.

74MEDYA/GÜNDEM

Avukatlık Kanunu ve Barolar’la ilgili düzenleme maratonunda önemli rol oynayan AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, üç yıldır görev yaptığı Adalet Komisyonu Başkanı seçildi. Komisyonda “başkanvekili” olarak başarılı çalışmalara imza atan Tunç, ulusal ajanslara yaptığı açıklamada “TBMM Adalet Komisyonu, hukuk inşa eden bir ihtisas komisyonudur. Üyelerinin tamamı yeni dönemde de hukukçulardan oluşmaktadır. Meclisin en önemli ve en yoğun çalışan ihtisas komisyonudur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile başlayan Güçlü Meclis döneminde Adalet Komisyonu’nun önemi daha da artmıştır” dedi.

Yılmaz Tunç şunları söyledi: “İnsan hak ve özgürlüklerini ilgilendiren Kanunlar başta olmak üzere kamu hukuku ve özel hukuku ilgilendiren tüm temel kanunların ve bu kanunlardaki değişiklik tekliflerinin görüşüleceği Adalet Komisyonu TBMM’nin en aktif çalışan Komisyonudur. Yeni yasama döneminde, Demokratik Hukuk Devletini daha da güçlendirecek, insan hak ve hürriyetlerini daha da genişletecek, terörle mücadeleyi daha etkin bir şekilde sürdürmemizi sağlayacak yasama çalışmalarına imza atmak için çalışacağız.”

Komisyon Başkanvekilliğine Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Komisyon Sözcülüğüne Konya Milletvekili Gülay Samancı, Katip Üyeliğe de Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur seçildiler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç komisyon başkanlığına seçildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir