Bartın normalleşmeye hazırlanıyor! Kafeler kilit açtı, valilikte brifing

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vaka sayıları son bir haftada yüzde 30 düştü, Bartın yüksek riskli illerden orta riskli iller kategorisine geçiş yaptı. Bartın’da bugün aylardır kapalı olan restoran ve kafelerdeki temizlik faaliyetleri dikkat çekti.

Valilik, 1 Mart’ta başlayacak normalleşme süreci için hazırlık yapıyor. Milli Eğitim Müdürü yüz yüze eğitim için brifing verdi. Günün en çok konuşulan konusu ise gurbetçilere yönelik “gelmeyin” uyarısı oldu.

BARTINSTAR/YAŞAM

Bartın’daki koronavirüs vakalarının genellikle dış kaynaklı olduğunu değerlendiren Valilik, bir uyarı mesajı paylaştı. “Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka sayımızda yüzde 30’luk bir azalma görülmüştür. Normalleşmenin başlaması, iş yerlerinin açılması için vaka sayımızdaki düşüşün devam etmesi gerekmektedir” denilen açıklama şöyle devam etti:

SEVDİKLERİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN BARTIN’A GELMEYİN

“İlimizdeki vakaların neredeyse tamamının kaynağı il dışı temaslıdır. İl dışında yaşayan hemşehrilerimizden kendi büyükleninin ve sevdiklerinin sağlığı için Bartın’a ziyaretleri azaltmaları, zorunlu hallerde gelmişlerse maske-mesafe-temizlik kurallarına uymalarını, yakın temaslardan ve kalabalık ortamlarda bulunmaktan kaçınmalarını rica ediyoruz.”

VALİ SİNAN GÜNER, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN BRİFİNG ALDI

Öte yandan Bartın Valisi Sinün Güner, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren il genelinde başlanılması planlanan yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerinin Covid-19 şartlarında nasıl yapılacağına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar’dan brifing aldı. Vali Güner, Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi doğrultusunda okullarda gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdi.

Sağlık Bakanı açıkladı: İşte Bartın’daki bir haftalık vaka sayısı!

Risk haritasına göre Bartın nasıl normalleşir? İşte cevabı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın normalleşmeye hazırlanıyor! Kafeler kilit açtı, valilikte brifing

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir