Bartın rakamları umut verdi, rehavete kapılmazsak…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi hastanesindeki son durumu Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç açıkladı. Kötü haber; Cuma günü 106 olan vaka sayımız 109’a yükseldi. İyi haber ise yoğun bakımda sadece 1 hastamız var. İyileşen hasta sayısı, bayram umutlarını artırdı.

74MEDYA/SAĞLIK

İlk günden bu yana Bartın’da Coronavirüs vakalarına ilişkin sınırlı enformasyon, geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklama ile netliğe kavuşmuştu. Şehirdeki son durumu da Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, bu akşam duyurdu.

Buna göre ilk günden bu yana 106 olan vaka sayısı, geçen cumadan bu yana 109’a yükseldi. Bunlardan 64’ü iyileşti. 34’ü ise serviste iyileşme aşamasında. Toplam vefat sayımız 4’te kaldı. Yoğun bakımda sadece 1 pozitif vakamız var. 6 da test sonucu beklenen hastamız kaldı. İki gün önce tamamen iyileşerek alkışlarla hastaneden uğurlanan hastamızı hatırlatan Yılmaz Tunç, “Tedbir ve tedavide başarılı, başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Bu rakamlar, eğer rehavete kapılmaz tedbirlere sıkı sıkı uymaya devam edersek, bayrama kadar tehdidi minimum düzeyine düşürmek için bir işaret veriyor. Çünkü katı tedbirler, bulaş zincirinin kırıldığını gösteriyor. Ancak geçen Salı çarşı-pazarda gördüğümüz büyük kalabalık, bütün emekleri boşa çıkarma potansiyeline sahip. Unutmadan hatırlatıyoruz; bu musibet, sonuçta bir kişiden dünyaya yayıldı. Eğer disiplinli mücadeleyi elden bırakırsak, kabus günlerine dönmek çok kolay.

https://74medya.com/vaka-sayimiz-100u-gecti-iyilesen-sayisi-umut-verdi/
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın rakamları umut verdi, rehavete kapılmazsak…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir