Bartın’a bir destek de Tarım Bakanlığı’ndan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında tamamlanan Kirazlıköprü Barajı sulama tesisi inşaatı için 120 milyon TL proje bedelli ihale Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı.

BARTINSTAR/EKONOMİ

Kirazlıköprü Barajı’nın sulama projeleri tamamlandı. Sulama tesisleri inşaatı yapım ihalesi onayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildi. Gelişmeyi, Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç duyurdu. DSİ’nin 2021 yılı yatırım programına aldığı Kirazlıköprü sulaması yapım ihalesinin kısa süre içinde belli olacak. Kirazlıköprü sulaması ile 3.096 hektar tarım arazisi suya kavuşacak.

Kirazlıköprü Barajı hidroelektrik santralinin yapımı da kısa süre önce tamamlanmıştı. Böylelikle barajın Bartın’ı taşkınlardan koruma, enerji üretimi ve sulama gibi farklı fonksiyonları da devre girmiş olacak. 120 milyon proje bedelli sulama projesinin, tarımsal üretimin artmasında önemli katkı sağlaması bekleniyor.

Geçen hafta Bartın’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da “Enişteniz sayılırım, Bartın’ın emrindeyim” sözleriyle kendisine sunulan hemen her projeye destek vermişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’a bir destek de Tarım Bakanlığı’ndan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir