Bartın’da yağ sıkıntısı var mı? Açıklama Ticaret İl Müdürlüğü’nden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, şehirdeki ulusal market depolarını tek tek denetledi, yağ stoklayan var mı diye bakıldı. Vali Sinan Güner’de ulusal  marketlerin bölge sorumlularını topladı. “Sorun yok”  açıklaması yapıldı.

BARTINSTAR/EKONOMİ

Açıklamayı Bartın Ticaret İl Müdürü Erhan Özcan yaptı. Buna göre Bartın merkezindeki dün ve bugün (11-12 Mart) Ticaret İl Müdürlüğü personeli tarafından ulusal, zincir ve marketlerin tamamına yakınının depolarına kontrol yapıldı. Ayrıca Toptancılar Sitesi’nde ve diğer adreslerde bulunan ana depolara gidilerek ayçiçek yağı stoku hakkında denetimler yapıldı. Denetimlerde mevcut yağ miktarları ve ortalama yağ satışlarının da incelendiği belirtilerek “İlimiz için kısa vadede ayçiçek yağı konusunda olumsuz bir durum olmadığı gözlendi” açıklaması yapıldı.

VALİ GÜNER ULUSAL MARKET BÖLGE SORUMLULARINI TOPLADI

bartinstar

Ayrıca Vali Sinan Güner’in koordinesinde ulusal market bölge sorumlularıyla bugün ve bugünden sonra benzer sorunların yaşanmaması adına istişare toplantısını gerçekleştirdiği belirtildi. Ticaret İl müdürü Erhan Özcan, şu bilgilendirmeyi yaptı: “(12/06/2020 tarihli 2020/1 sayılı ‘Haksız Fiyat Artışı ve Stokçuluk Uygulamaları İle Denetimlerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Genelge kapsamında) Ticaret İl Müdürlüğümüzce, vatandaşlarımızın ve esnafımızın mağdur olmaması adına ‘Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu Yönetmeliği’ kapsamında HFA ve Stokçuluk denetimlerine devam edilecektir. Son iki haftadır dur durak bilmeden sahada görev yapan il müdürlüğü personeline de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

bartinstar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da yağ sıkıntısı var mı? Açıklama Ticaret İl Müdürlüğü’nden…
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir