Bartın’da zinciri kırmak için denetimler yoğunlaştırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Plajda, düğünde, nişanda ya da kahvehanede… Kolluk güçleri her organizasyonda sağlık için görevde.

74MEDYA/SAĞLIK

Kurban Bayramı’nda şehir genelinde belirgin şekilde artan Koronavirüs vakalarına karşı alınan tedbirler titizlikle uygulamaya kondu. Bartın merkez, ilçe ve beldelerde riskli etkinliklerde kolluk güçleri disiplinli şekilde talimatları uyguluyor.

Denetleme faaliyetleri köylerde bile kendini hissettiriyor. Düğün, nişan, sünnet düğünü gibi etkinlikler, artık ön bilgilendirmeli yapıldığı için kolluk güçleri etkinlik boyunca alandan ayrılmıyor. Sosyal mesafenin bozulduğu anlarda hemen devreye giren jandarma, gerekli uyarıları yapıyor. Örneğin düğünde halay taleplerine anında müdahale edilerek bunun mümkün olmadığı tebliğ ediliyor. 2.5 saat kuralına da herkesin uyması sağlanıyor.

HALAY ÇEKMEK İSTEYENLERE ANINDA MÜDAHALE

Aynı şekilde sahillerde, restoran-kafelerde, kıraathanelerde ya da insanların yoğun olarak geçiş yaptığı caddelerde polis ve askeri görevlilerin uyarılarını daha kararlı yaptığı gözleniyor. Tüm çaba, bayramla birlikte artan düğün-kına-plajlarda artan ve Covid-19 vakalarının 100’lü rakamların üzerine çıkmasıyla sonuçlanan olumsuz grafiği tersine çevirmek, bulaş zincirini kırmak için.

Önlemler etkisini de göstermeye başladı. Şehirde son iki haftadır yoğunlaşan pozitif vaka sayısında gözle görülür bir azalma başladı.

Haydi Bartın; son hasta taburcu oluncaya kadar aynı dikkatle kurallara uymaya devam…

Burası da Belediye Sosyal Tesisleri. Belediye de önlemlere sıkı sıkıya riayet ediyor. Nikah törenlerine katılan Başkan Cemal Akın da sosyal mesafe kurallarına uyarak topluma örnek oluyor. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’da zinciri kırmak için denetimler yoğunlaştırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir