Bartın’dan deprem bölgesine konteyner köprüsü…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’ın önde gelen sanayi kuruluşlarından Çelikerler Ltd. Şti. depremzedelere ulaştırılmak üzere konteyner üretimine hız verdi. 25 bin m2’lik tesiste tıpkı bir otomobil fabrikası gibi üretim bandı kuran işletmede 250 çalışan, 7/24 çalışma esasına geçti. Günde 50 konteyner üreten firmanın hedefi, 3 ayda 5 bin yaşam evini banttan indirmek…

BARTINSTAR/EKONOMİ

İki oda, tuvalet, banyo, termosifon ve ısıtıcısı bulunan Yaşam Konteynerı üretimi, Bartın’da hız kazandı. Kozcağız yolu üzerindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 bin m2’lik işletmede faaliyet gösteren Çelikerler Çelik Konstrüksiyon imalatı yapan tesis, AFAD, Kızılay, Diyanet gibi Türkiye’nin önde gelen yardım kuruluşlarının talebi üzerine seri üretime geçti.

7/24 ESASINA GÖRE 250 KİŞİ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYOR

2003 yılında şirketleşerek çelik yapılar konusunda sektörde edindiği tecrübe ve ileri teknoloji çelik yapılar ile adından söz ettiren Çelikerler, talebe yetişebilmek için işletmede üretim bandı kurdu. Tıpkı bir otomobil fabrikası gibi seri üretim yapan fabrikada yaklaşık 250 kişi, 7/24 esasına göre üretim yapıyor.

Günlük kapasitesini 50 konteynıra çıkartan işletmenin patronu Ramazan Çeliker, BartınStar’a yaptığı açıklamada, üç ay içinde 5 bin yaşam konteynerını deprem felaketinde zarar gören afetzedelere ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. İki oda, tuvalet, banyo, termosifon ve ısıtıcıdan oluşan 21 m2’lik geçici yaşam evlerini en hızlı şekilde bölgeye ulaştırmanın gayreti içinde olduklarını belirten Ramazan Çeliker, “Burada zamanla yarışıyoruz. Bu maksatla üretim hızımızı artırdık. Biten her konteyner anında TIR’lara yükleyerek yola çıktığında bir aileye çatı olmanın yaşattığı mutluluğun tarif yok” diye konuştu.

HER 1 SAATTET 2 ÇELİK KONTERNER BANTTAN İNİYOR

2017 yılında Düzce bölgesinde örnek üretimler ile hafızalarda yer edinen Çelikerler, Türkiye’nin dört bir yanında devam eden konteyner ev üretimine güçlü destek vermenin de gururunu yaşıyor. Ağır çelik, prefabrik, hafif çelik yapılar ile çelik minare ve çelik kubbe üretiminde Türkiye’nin güçlü firmaları arasında yer alan Çelikerler, deprem bölgesine yuva olmak için hazırladıkları üretim tesisinde her 1 saatte 2 konteyner banttan indiriyor.

Aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Bartın Şube Başkanı olan Ramazan Çeliker, depremin ilk günü deprem bölgesine giderek ihtiyaçları tespit ettiğini belirterek “Cemiyet olarak sosyal sorumluluk gereği neler yapabileceğimizi gözden geçirdik. İlk günden bu yana Adıyaman’da 1500 kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz. Diğer STK’larla da bölgeye ulaşan yardımların dağıtımını organize ediyoruz” diye konuştu.


Konteyner üretimine hız veren Ramazan Çeliker, 3 ayda 5 bin geçici yaşam evi üretmeyi planladıklarını anlattı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’dan deprem bölgesine konteyner köprüsü…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir