Bartın’ın yeni Valisi Nurtaç Arslan görevine başladı. İşte ilk mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’a 10 yıl önce tatil için geldiğini ve hayran kaldığını kaydeden Vali Nurtaç Arslan’ın “Bartınımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim” sözleri dikkat çekiciydi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Sinan Güner için dün veda töreni düzenlenen Bartın Valiliği, bu gün de 12 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Bartın Valiliğine atanan Vali Nurtaç Arslan’ı karşılama törenine ev sahipliği yaptı. Çiçeklerle karşılanan Nurtaç Arslan, önce tören mangasını selamladı ardından şehir protokolü ile tek tek el sıkıştı.

Daha sonra makamına geçerek kısa bir açıklama yaptı. Vali Arslan’ın göreve başlama açıklamasında dikkat çekici mesajlar vardı:

DOSTLARIM SAYESİNDE BARTIN’A AYRI BİR MUHABBET BESLİYORUM

“Yaklaşık on yıl önce tatil için geldiğim, mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz doğal güzelliklerine hayran kaldığım, Bartınlı dostlarım sayesinde ayrı bir muhabbet beslediğim, Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan’ını (dünyanın göz bebeği) da içinde barındıran, köklü bir tarihi geçmişe sahip, turizm ve üniversite şehri olan bu güzel ilimizde Valilik görevini üstlenmiş olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.”

EĞİTİM, SAĞLIK, KÜLTÜR VE TURİZM BAŞTA OLMAK ÜZERE…

“Öncelikle benden önce görev yapan Valimiz Sinan Güner başta olmak üzere tüm Valilerimize ilimize yaptıkları değerli hizmetleri için teşekkür ediyor; kendilerine sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Bayrağı devraldığım bugünden itibaren bundan önce Bartın’ımıza yapılan hizmetleri sizlerle beraber daha ileriye taşımanın; eğitim, sağlık, kültür ve turizm başta olmak üzere her alanda hizmet kalitesini artırmanın gayreti içerisinde olacağım.”

ŞEHİT AİLELERİ, YAŞLILAR, ENGELLİLER… DEVLETİN ŞEFKATLI ELİ DAİMA ÜZERİNİZDE OLACAK

“Daha önce üstlenmiş olduğum görevlerimde olduğu gibi insani ve ahlaki değerler, hukuka bağlılık ve şeffaflık yönetim anlayışımın odağında yer alacak; kapımız ve gönlümüz herkese açık olacaktır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz, yaşlılarımız, yardıma muhtaç vatandaşlarımız, korunmaya muhtaç çocuklarımız ve engelli hemşehrilerimiz hiçbir zaman kendisini yalnız hissetmeyecek, devletimizin şefkatli eli daima üzerlerinde olacaktır.”

SORUMLULUĞUMUZ FARKINDAYIM, GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ. ALLAH MAHÇUP ETMESİN

“Önceliğimiz siz değerli Bartınlıların güven ve huzurunun temin edilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Bartın’da güzel işler yapmayı arzu ediyorum. Bu anlamda, Bartınımıza değer katacak her türlü öneriyi değerlendirmeye layık gördüğümü bilmenizi isterim. Hizmet yarışında kamu kurum ve kuruluşlarımız, milletvekillerimiz, siyasetçilerimiz, özel sektörümüz, sivil toplum kuruluşlarımız, halkımız ve basınımız ile sürekli işbirliği ve iletişim içerisinde olacağım. Sorumluluğumun farkındayım. Sizlerin desteği, bizlerin de çabalarıyla güzel işlere imza atacağımıza inanıyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Allah mahcup etmesin.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’ın yeni Valisi Nurtaç Arslan görevine başladı. İşte ilk mesajları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir