Bartın’la ilgili o veriler doğru değil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde hangi ilde ne kadar vaka olduğunu gösteren bir internet adresi, Bartın’da 7 pozitif vaka olduğunu öne sürdü. 74medya, o iddiayı yetkilisine sordu.

74MEDYA/GÜNDEM

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Batı Karadeniz illerinde Corona Virüsü (Covid-19) rakamlarını açıklayan internet adresinin iddiaları dün tüm bölgenin odağındaydı. Siteye göre Zonguldak’ta Corona Virüsü testi pozitif çıkan 29, Karabük’te 11, Bartın’da 7, Kastamonu’da 17, Düzce’de 17, Bolu’da 13 vaka olarak gösteriliyordu.

İddialar, yerel siyasetin de gündemindeydi. CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, sosyal medya hesabından “Komşu iller gibi Bartın Valiliği’nin de kamuoyu bilgilendirmesi gerekiyor. Kamuoyunda çok fazla bilgi kirliliği var” paylaşımı yaptı.

Hangi ilde ne kadar risk olduğunu gösteren http://www.risklayer-explorer.com/event/6/detail sitesinin iddialarını, Bartın’da en yetkin isimlerden birine sorduk. Verdiği cevap “Bizde o kadar vaka yok. Bizdeki veriler daha az” oldu. Ancak re kadar veri olduğuna ilişkin de bilgi vermedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartın’la ilgili o veriler doğru değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir