Bartınlı Aynur Almanlara ilham verdi Cumhurbaşkanı liyakat nişanı verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’nın Oberhausen şehrinde yirmi yılı aşkındır kanserli çocuklar yararına çalışmalar yapan Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven’e Federal Liyakat Nişanı verildi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Oberhausen belediye sarayında düzenlenen törende, Federal Liyakat Nişanı’nı Almanya Cumhurbaşkanı Frank -Walter Steinmeier adına Oberhausen Büyükşehir Belediye Başkanı Daniel Schanz bizzat takdim etti.

Tören Covid-19 önlemi çerçevesinde kısıtlı sayıda davetli ile gerçekleştirildi. Törene, Oberhausen ilçe belediye başkanlarından Klaus Dieter Broß bazı Oberhausen Uyum Meclisi üyeleri ve Umut Yolu Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı. Federal Liyakat Nişanı’nı alan Aynur Çelikdöven, “Bunu başta ailem olmak üzere, birlikte çalıştığım insanlar adına aldım. Benim için büyük bir onur oldu, çok mutluyum” dedi.

AYNUR ÇELİKDÖVEN KİMDİR?

1965 yılında Bartın’ da dünyaya gelen Aynur Çelikdöven, 5 yaşında Almanya’ya gitti. 1984 yılında Sefai Çelikdöven ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten 1985 yılında bir kız, 1992 yılında bir erkek çocuklarını dünyaya geldi. Her iki çocuğu da kanser hastalığına yakalandı. Kızı kemik iliği nakli ile kanser hastalığını yenerken, oğlu 1999 yılında bu hastalığa yenik düştü. Bu süreçte yaşadıkları zorluklar Aynur Çelikdöven’e bir dernek kurma ve kanserli çocuklara yardım etme fikrini verdi ve 2001 yılında “Umut Yolu Derneği”ni kurdu.Çelikdöven ve ekibi o tarihten bu yana Oberhausen şehrinde düzenledikleri bahçe şenlikleri, hastane ziyaretleri ile çocuklara neşe kaynağı olmanın yanı sıra kök hücre bağış kampanya çalışmaları, ücretsiz danışmanlık hizmetleri gibi kanserli çocukların ailelerinin yanında olmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartınlı Aynur Almanlara ilham verdi Cumhurbaşkanı liyakat nişanı verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir