“Bartınlı hastalar neden il dışına sevk ediliyor?”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bartın’da yaşanan sağlık sorunlarını yeniden Meclis gündemine taşıdı. “Uzman doktorlar kısa sürede Bartın’dan gidiyor” dedi.

74MEDYA/SİYASET

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya mevcut hastanenin eksikleri ve yapılması gerekenler konusunda bir rapor sunduğu bilgisini veren Aysu Bankoğlu, “Bartın Devlet Hastanesi yönünden yaşanan yoğunluk, rahat biçimde hissedilebiliyor” dedi, şöyle devam etti:

“Bu durumun en bariz örneklerinden biri de çevre illere sevk talepleri için bizlere gelen yüzlerce telefon. Bu durumun temel nedenleri de mevcut hastanedeki yetersizlikler ile özellikle uzman doktor eksikliği. Önceleri, il dışından dahi hasta kabul eder konumdayken şimdilerde sıklıkla hasta sevk ediyoruz.

YATARAK TEDAVİ OLMASI GEREKENLER AYAKTA TEDAVİ EDİLİYOR

Diğer bir yandan, elbette ilimize uzman doktorlar da geliyor ancak kısa sürede tayin talep edip gidiyorlar, ne yazık ki; kalışları uzun ömürlü olmuyor. Hastanenin yoğunluğu ve kalabalık oluşu sebebiyle aslında yatarak tedavi olması gereken hastalarımızın pek çoğunun ayakta tedavi edilip gönderildiğini de biliyoruz. İlimiz için, hemşehrilerimiz için gerçekten çok ama çok üzücü.”

Şehirde yapımı devam eden 400 yataklı devlet hastanesi inşaatını da gündeme getiren Bankoğlu, daha önce de dile getirdiği görüşünü tekrarladı: “2,5 sene geçti, hala ciddi ilerleme sağlanamadı. ‘İhalesi yapıldı, temel atıldı’ şeklinde sürekli açıklamalar var ancak herhangi bir icraat yok. 2 binlik öğrenci yurdu, özel sektöre devredilmesi maksadıyla 2 senede çabucak bitirildi. İstenilse hastane inşaatı da bu kadar uzamadan, makul bir sürede bitirilebilirdi.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Bartınlı hastalar neden il dışına sevk ediliyor?”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir