Bartınspor’da sürpriz kongrenin nedeni

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartınspor yararına işletilen otoparka el konması ardından kesilen gelire yeniden sahip olmak isteyen yönetim şirketleşme kararı aldı. Olağanüstü genel kurul 22 Haziran’da yapılacak.

Mali imkansızlıklar nedeniyle yeni sezona ilişkin hazırlıkların aksadığı Bartınspor, tüzük tadilatı ve değişikliği gündemiyle genel kurulu olağanüstü toplantıya davet etti. Olağanüstü genel kurul toplantısının zamanı, 22 Haziran 2019 Cumartesi olarak açıklandı. Bartın TSO salonunda yapılacak genel kurulda çoğunluk sağlanamazsa bir hafta sonra aynı yerde yapılacak.

Toplantının nedeni ise Bartınspor yararına işletilen otoparklarla ilgili son dönemde yaşanan sorun. Bilindiği üzere Milli Emlak, kiralama yapılmadığı gerekçesi ile Pazar yerindeki otoparka el koymuş, Bartınspor’un fiş kesme yetkisinin olmadığı tutanaklara işlenmişti.

Aslında sorunun temeli, eski belediye başkanı Rıza Yalçınkaya dönemine kadar uzanıyor. Söz konusu dönemde belediyeye devredilen yer ile ilgili herhangi bir protokol yapılmamış olması, bugün yaşanan sorunun kaynağı oldu.

Yaşanan sorunu aşmak amacıyla Bartınspor Başkanı Lütfi Bayrak yönetimi, şirketleşme için böyle bir hamle başlattı. Duyuru yapıldıktan sonra herkesin aklına “Acaba belediyespor olur mu?” sorusu geldi. Ancak edindiğimiz bilgiler, bu yönde bir çalışmanın olmadığı yönünde. Şirketleşme için detaylı bir çalışma yapılıyor. Camia içinde kulübün şirketleşmesine karşı çıkanların da olduğu öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bartınspor’da sürpriz kongrenin nedeni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir