BARÜ’de 4 bin öğrenci kep fırlattı! Bartın’ı unutmayın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Bartın Üniversitesi (BARÜ) kuruluşunun 16’ncı yılında binlerce kişinin katılımıyla ön lisans ve lisans öğrencilerini görkemli bir törenle mezun etti.
  • Mezuniyet töreni için Türkiye’nin dörtbir yanından binlerce aile Bartın’a akın etti. Kampüs alanında 10 bin kişi büyük heyecan yaşadı. Öğrenciler, kortej yürüyüşünde başta Filistin olmak üzere sosyal mesajlar içeren dövizler taşımayı ihmal etmedi.

BARTINSTAR/EĞİTİM

Bartın Üniversitesi (BARÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezun olmanın gururunu yaşadı. 9 fakülte ve 3 meslek yüksekokulundan 4 bine yakın BARÜ’lü mezun oldu.

Kutlubey Yerleşkesi Mezuniyet Etkinlik Alanında düzenlenen törene, Türkiye’nin dört bir yanından 10 binden fazla kişi katıldı. BARÜ’lü öğrenciler başarılarının taçlandığı bugüne aileleriyle, arkadaşlarıyla, yakınlarıyla ve hocalarıyla birlikte katılarak mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

Gelenekselleşen kortej yürüyüşü ile başlayan ve renkli görüntülere sahne olan törenin açılış konuşmalarını Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ile BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun gerçekleştirdi.

VALİ NURTAÇ ARSLAN: SİZLERİ BARTIN’IN FAHRİ ELÇİSİ GÖRÜYORUZ

Vali Arslan, mezun olan öğrencilere başarılar dileklerini ileterek “Bugün sizlerin ve ailelerinizin gurur günü. Başarıya giden hayat yolculuğunuzda zorlu bir süreci daha tamamladınız. Burada okurken edindiğiniz beceri ve deneyimler sizin gelecekteki en önemli yardımcınız olacaktır. Mezuniyetinizin size yeni kapılar açmasını, fırsatlarla dolu yeni bir dönemin başlangıcı olmasını diliyorum. Sizlerin yapamadıklarımızı yapmanızı, başaramadıklarımızı başarmanızı, bitiremediklerimizi bitirmenizi, ülkemize yenilikler getirmenizi, kazanımlarımıza yeni kazanımlar eklemenizi bekliyoruz. Sizleri artık Bartın’ın birer fahri elçisi olarak görüyoruz. Ciddi başarılara imza atan 16 yıllık genç bir üniversiteden mezun olmanın gururunu her zaman yaşayacaksınız” diye belirtti.

REKTÖR UZUN: BARTIN’DA DAİMA BİR YUVANIZ OLDUĞUNU UNUTMAYIN

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Uzun ise açılış konuşmasında mezuniyetin aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu belirterek, mezun olan öğrencileri ve bu gururu paylaşan aileleri kutladı.

Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak her yıl binlerce mezun veren büyük bir aileyiz. Öğrencilerimizin geleceğe doğru bir adım daha attığı bugün de pırıl pırıl gençlerimizi azim ve umut dolu yürekleriyle mezun ediyoruz. Burada da daima bir yuvanız olduğunu unutmayın. En değerli bileşenimiz olan siz öğrencilerimizi yeni başlangıçlara yolcu ederken emekleriniz, çalışkanlıklarınız ve disiplininizle ülkemize faydalı olacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

BARÜ 16 YAŞINDA DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA

BARÜ’nün 16’ncı yılında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldığını da belirten Rektör Uzun, “2023-2024 Akademik Yılını geride bırakırken ilklerle dolu, önemli başarılara imza attığımız verimli bir yılı daha bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Azim ve kararlılıkla kat ettiğimiz bu yolda Türkiye’nin en hızlı büyüyen yükseköğretim kurumlarından biri olduk. Son 6 yılda dünyanın en etkili bilim insanlarının da aralarında olduğu insan kaynağımızla bilimsel başarılarımızı 5 kata yakın artırdık. Üniversitemizi Türkiye’nin en fazla öğrenci projesi üreten üniversitelerinden biri haline getirdik. Köklü üniversitelerin girebildiği listelerde üst sıralarda yer almayı başardık ve bunu henüz 16 yaşında bir üniversite olarak yaptık. Üniversitemizin başarısında katkısı olan tüm bileşenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Başarılı öğrencilere başarı belgesi verenler arasında AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz da vardı.

İŞTE DÖNEM BİRİNCİLERİ: KUTLUYORUZ

Yoğun bir ilgiyle takip edilen törende, üniversite birincisi Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık öğrencisi Meltem Saatçı, ikincisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencisi Ömer Faruk Sıvacı ve üçüncüsü ise Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğrencisi Sedef Nur Üstünkul olmaya hak kazandı.

Ön lisans programlarında ise birinci Bartın Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı öğrencisi Sevde Dinç, ikinci Bartın Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programından Saffet Muhammed Zeybek ve üçüncü ise Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programından Buse Maden oldu.

YAŞ KÜTÜĞÜNE İSMİNİ ÇAKAN İSİM MELTEM SAATÇİ OLDU

Ayrıca 9 fakülte ve 3 meslek yüksekokulundan üstün başarı göstererek not ortalamalarıyla ilk 3’e giren öğrencilere, plaket ve başarı belgeleri takdim edildi. Lisans ve ön lisans birincilerinin yaş kütüğüne isimlerini çaktığı törende üniversite birincisi Meltem Saatçı mezun olan öğrenci arkadaşları adına bir mezuniyet konuşması gerçekleştirdi.

Başarı belgeleri ve ödüllerin takdiminden sonra BARÜ’lü binlerce öğrenci hep bir ağızdan mezuniyet yemini etti. Törenin ardından BARÜ’lü genç mezunlar, geleneksel kep atma töreninde geri sayımla birlikte keplerini fırlatıp mezun olmanın tadını çıkardı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BARÜ’de 4 bin öğrenci kep fırlattı! Bartın’ı unutmayın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir