Başhekim mahkeme kararıyla göreve iade edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen yıl Eylül ayında sürpriz bir kararla görevden alınan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhakemi Ersoy Alıcı, mahkeme kararıyla göreve iade edildi.

Geçen yıl çalkantılı bir süreç geçiren Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde yeni bir gelişme yaşandı. Geçen yıl görevinden alınan Başhekim Ersoy Alıcı, kararın hukuksuz olduğu gerekçesiyle Zonguldak İdare Mahkemesi’ne dava açmıştı.

9 ay süren davada karar yeni çıktı. Mahkeme, Alıcı’nın bir ay içinde göreve iade edilmesine ve bu süre içinde yaşanan maddi kaybın ödenmesine hükmettiği öğrenildi. Mahkeme kararının, Ersoy Alıcı’nın avukatına ulaştığı gelen bilgiler arasında.

Şimdi söz konusu kararın İl Sağlık Müdürlüğü’ne ulaşması ve mahkeme kararı uyarınca müdürlüğün yeni görevlendirme sürecini başlatması bekleniyor. Dosyasın istinaf mahkemesine taşınma ihtimali de bulunuyor.

Geçen yıl Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yapan Arzu Özkaya’nın hakkındaki bazı iddialar nedeniyle görevden uzaklaştırılmış, kısa bir süre sonra da başhekim Ersoy Alıcı görevden alınmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başhekim mahkeme kararıyla göreve iade edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir