Bunca aksaklık olursa eleştiri kaçınılmaz! Bankoğlu: Taşıma suyla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ocak ayındaki kar yağışında yaşanan elektrik ve su kesintilerinin bu kar yağışında da sürdüğünü ifade eden Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Çabaların farkındayım ama sorun altyapı ve sistem” dedi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bartın’da bir haftadır devam eden soğuk ve yağışlı hava nedeniyle yaşananlar aksaklıklar nedeniyle bir açıklama yapan CHP PM üyesi ve Bartın Milletvekili Aysu “Geçen aydan sonra bu ay da benzer elektrik ve su kesintileri devam ediyor. Alt yapı yenilenmedikçe sorun çözülemez; taşıma suyla değirmen dönmez. AKP, önceliklerini iyi belirlemeli” dedi.

ELEKTRİK VE SORUNUNU SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTACAĞIM

Elektrik ve su kesintileri ile kapalı kalan yollar meselesini sürekli surette gündemde tutacağının altını çizen Bankoğlu, özellikle Kurucaşile, Amasra, Ulus, Arıt ve Kumluca’da birkaç gündür etkili olan kar yağışının onlarca köy yolunun kapanmasına yol açtığını belirtti. Birtakım çalışmalar yapılsa da elektrik arzındaki sıkıntılar ve buna bağlı su kesintilerinin de tam anlamıyla çözülemediğini vurgulayan Bankoğlu, Ocak ayında TBMM’de konuya ilişkin yaptığı açıklamaları hatırlattı.

GAYRETLERİN FARKINDAYIZ ANCAK ALT YAPI TÜMDEN YENİLENMELİ

Bankoğlu şu görüşleri paylaştı: “Elektrik dağıtım şirketi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na sorular yöneltmiş olsam da kalıcı ve geleceğe dönük bir ilerleme sağlanamadı. İçinden geçtiğimiz zorlu kış şartlarında, yurttaşlarımızın bu sıkıntıları yaşaması, üstüne üstlük aynı mevsim içerisinde bu durumun bir kez daha tekrarlanması ve birkaç gündür devam ediyor olması, eksiklikleri açıkça göz önüne seriyor.

Bu noktada, kendilerine kolaylıklar dilemekte olduğumuz görevli personellerin elinden gelen tüm gayreti gösterdiğinin farkındayız. Dolayısıyla burada yaptığımız eleştiriler, gerekli altyapı ve sistemin oluşturulamamış olmasıyla ilgilidir. Bizim iletmekle mükellef olduğumuz, aslında yurttaşlarımıza ait olan talep, kapsamlı bir bakım ve hatta tümden yenileme çalışması yapılmasıdır.”

YAŞANAN AKSAKLIKLAR UTANÇ TABLOSU

Zaruri yatırımlar ile bakım ve onarımları gerçekleştirmeyince son günlerde yapılan hummalı çalışmanın, yalnızca günü kurtarmaya yönelik olacağının ve elbette “yetersiz” kalacağının altını çizen Bankoğlu, şöyle devam etti:

“Özel şirketin eksiklikleri, son dakikada günü kurtarma çabaları bir yanda; daha üst düzeyde, Enerji Bakanlığı’nın gerekli kontrolleri gerçekleştirmemesi bir yanda. Madem özelleştirildi elektrik dağıtım hizmeti, arkasının da takip edilmesi gerek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin verileri ile gerekli öngörülerin de yapılabildiğini hesaba kattığımızda, 21. yüzyılın Türkiye’sinde, böyle bir durum, utanç tablosudur.

TRAFOLAR DEĞİL, ENERJİ NAKİL HATLARI YENİLENSİN

Son olarak ifade etmek isterim ki; denetimler “zamanında” yapılmalı ki salt biçimde, kötü hava koşulları arkasına sığınılabilecek mazeretlerden biri olmasın. Trafolar, enerji nakil ve dağıtım hatları yenilensin; bakım-onarımları acilen gerçekleştirilsin; personel eksiklikleri kalıcı surette çözülsün. TBMM’deki konuşmamda da ifade ettiğim gibi, sorumlular ve denetimleri yapması gerekenler, işlerini yapsın. Vatandaşlarımız bunu unutmayacak.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bunca aksaklık olursa eleştiri kaçınılmaz! Bankoğlu: Taşıma suyla…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir