Cemal Akın’a “milletvekili olarak da…” dedi, müdahale gecikmedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Belediyesi Emekliler Evi’nin açılış töreninde emekli gazeteci Arif Açler, Başkan Cemal Akın’ın “Milletvekili olarak da hizmet etmesi”ni diledi. Cemal Akın, esprili diyalogda “Vekil adayı falan değiliz, adımızı çıkarmayın bizim” diye müdahale etti.

BARTINSTAR/YAŞAM

Türkiye’de emeklisi en çok şehirlerden biri Bartın. Nüfusun 4’te biri 1’e emekli. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, seçim vaatleri arasında yer alan projesini hayata geçirdi. Yalı İskelesi’nin olduğu bölgede aş evi olarak hizmet veren bina, Emekliler Evi olarak yeniden modernize edildi. Pandemi nedeniyle bir süredir ertelenen açılış da, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde yapılan törenle hizmete açıldı.

ÇAY 1.75, KAHVE 5 TL… ÜYE OLAN EMEKLİLER YARISINI ÖDEYECEK

Emekliler Evi’nde ki hizmetlerden “Bartın Belediyesi Emekliler Üye Kartı” alan tüm emekliler yüzde 50 indirimli faydalanabilecek. Çay, kahve ve çeşitli ikramların yapıldığı bu mekanda, günlük gazete ve kitap okuma imkanı, ayrıca TV izleme ile WiFi hizmeti de yer alıyor. Emekliler evinde çay 1,75, kahve 5 TL’den satılacak. Üyelik kartı olan emekliler bu ücretin yarısını ödeyecek.

Emekliler Evi’yle birlikte 1700’lü yıllardan itibaren iç liman olarak Bartın’a hizmet etmiş Tahmil Tahliye İskelesi de restore edilerek yeni yüzüyle birlikte hizmete sunuldu. Emekliler Evi’nde 30 Haziran Dünya Emekliler Günü münasebetiyle hazırlanan “Emekli Gazeteci Arif Üçler Haberleri Sergisi” ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramı münasebetiyle de Araştırmacı Yazar Çetin Asma’nın arşivinden oluşan fotoğraflarla hazırlanan “Bartın’da 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Sergisi” yer aldı.


Yaklaşık 50 bin sayısıyla Bartın nüfusunun dörtte birini oluşturan emeklilerin, artık Yalı boyunun en güzel noktasında bir mekanı var… 

EMEKLİLER EVİNİN 1 NUMARALI ÜYESİ CEMAL AKIN

Yapılan konuşmaların ardından Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a Emekliler Evi’nin 1 numaralı üyelik kartını takdim etti.

Milliyet, Hürriyet, Sabah gibi ulusal gazetelerin muhabirliğini yaptığı dönemlerde yayınlanmış haberlerden oluşan sergiyle ilgili Arif Üçler’in yaptığı konuşmadaBu sergide yer alan haberlerin çoğu daktiloda yazıldı. Fotoğraflar içine 36’lık film koyduğumuz manuel makinalarda çekildi. Filmler banyo edildi, karta bastırıldı. Fotoğraflı haberler İstanbul’a otobüsle 8 saatte gitti. Acil haberler için taksi tutup Zonguldak’a giderdim. 90’larda toplum bugünkü kadar şeffaf değildi. Bilgi toplamakta, resim temin etmekte çok zorlanırdık” sözleri dikkat çekti.

AKIN’DAN ÜÇLER’E YANIT; ADIMIZI ÇIKARMAYIN

Üçler, konuşmasını “Emekliler evinin hayırlı uğurlu olması ve hizmeti seven başkanımızın Bartın’ımıza milletvekili olarak da hizmet etmesi dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” sözleriyle bitirdi. Üçler, törende Başkan Akın’a 2007 yılında az farkla kaybettiği milletvekili seçimi sırasında Zonguldak Adalet Gazetesi’nde bütün sayfaları kaplayan haberlerinin fotoğrafını hediye etti. Bu sırada Cemal Akın, Üçler’in son cümlesine karşılık verdi. Gülümseten diyalogda Akın “Biz nasipse belediye başkanı olarak buradan memnunuz, vekil adayı falan değiliz. Öyle bir şey demedik, adımızı çıkarmayın benim” ifadelerini kullandı.


Emekliler Evin’de Arif Üçler’in Milliyet, Hürriyet, Sabah muhabirliği yaptığı dönemde yayınlamış haberlerinden oluşan sergi yer aldı. Üçler haberlerini açılışa katılan protokole anlattı.    

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cemal Akın’a “milletvekili olarak da…” dedi, müdahale gecikmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir