Cemal Akın’ın konutuna şifalı gıda yağıyor! En çok kelle paça ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evde tedavisi devam eden Cemal Akın’ın sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Sevenleri, başkanın bir an önce iyileşmesi için şifalı gıda ve bitki gönderiyor. En çok tercih edilen kelle paça… Bol proteinli çorba, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kemik ağrılarına iyi geliyor.    

BARTINSTAR/YAŞAM

Başkan’ın sağlık durumu: 3 Ekim sabahı MHP heyetini Ankara’ya götüren Somaklı Tur otobüsünün Esenyurt mevkiinde devrilmesi sonucu yaralanan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın evindeki tedavisi sürüyor. Omuz önünde, sağ kalça üstünde ve kaburgasında kırıklar oluşan Cemal Akın’ın durumu günden güne iyiye gidiyor. Yataktan kalkması yasak. Başkan Akın’ın pazartesi günü hastanede yeniden filmleri alınacak. Kırıkların tedavisindeki son durum da o kontrolde ortaya çıkacak. Doktorlar, benzer kırıkların iyileşme süresini 30 gün olarak ifade ediyor. Bu durum hastadan hastaya farklılıklar gösterse de genel kabul zamanı 1 ay.

Torunlar çok mutlu; ilk kez… : 12 gündür evde süren zorunlu istirahatten mutlu olanlar da var. Hayatı boyunca hiç tatile çıkmayan Cemal Akın’ın 3 torunu, hiç görmedikleri kadar dedeleriyle zaman geçirme fırsatını kaçırmıyor. Hele ki henüz 35 günlük Hilal Asya. 9 Eylül’de yaşama gözlerini açan Hilal Aysa, dedesinin en büyük şifa kaynağı.

Konuta en çok kelle paça gönderiliyor: Şifa demişken; kazadan bu yana Cemal Akın’ın konutuna şifalı bitki ve gıda yağıyor. En çok da kelle paça gönderiliyor… Kalsiyum, vitamin ve protein gibi insan vücudunun ihtiyaç duyduğu değerli besinleri içeren kelle paça, vücudun savunma sistemini antioksidan etkisi oluşturarak koruyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Kasları güçlendirip kemik ağrılarını azaltan etkisi ile biliniyor.

Ziyaretçi henüz kabul edilmiyor: Başkan’ın bir önce iyileşerek yeniden ayağa kalkması için sevenleri tarafından şifalı olarak bilinen pek çok organik ve yerel ürün konuta gönderiliyor. Kelle paçanın yanı sıra köy tavuğu, ilikli çorba ve bal “şifa olsun” notları eşliğinde en çok gönderilen ürünlerden.

Arayanların soranların haddi hesabı yok. Covid-19 nedeniyle konuta ziyaretçi alınmıyor. Ancak Zonguldak Valisi gibi özel ziyaretçiler kabul ediliyor. Geçmiş olsun ziyaretine gelmek isteyenlere ileri bir tarih işaret ediliyor.

Başkan’ın son mesajı: Cemal Akın, sosyal medyasından yaptığı son paylaşımda “Torunlarım Kemal Asaf, Cemal Agâh ve Hilal Asya’nın sevgisi ile bir an önce iyileşip sizlere kavuşmak için gün sayıyorum. Arayıp soran, dualarını eksik etmeyen tüm dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cemal Akın’ın konutuna şifalı gıda yağıyor! En çok kelle paça ve…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir