CHP adayı Arslan hayalindeki Bartın’ı anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Başkanı Selim Karakaş ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Mehmet Arslan “Böyle bir Bartın hayalimiz var” dedi, şöyle sıraladı: Hoşgörülü, üreten, yoksulluğu yenen, doğa dostu, insanların mutlu olduğu bir kent istiyoruz…

CHP Bartın örgütü, 31 Mart seçimlerine yönelik yürütecekleri kampanyayla ilgili ipuçlarını barındıran bir basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Selim Karakaş ve Bartın belediye başkan adayı Mehmet Arslan, hem yapacaklarını anlattı hem diğer partileri eleştirdi.

PROJELERİMİZ 3 ANA BAŞLIKTA: FİZİKSEL, EKONOMİK, SOSYO-KÜLTÜREL

CHP ekibi olarak Bartın’ın sorunlarını çözecek güce sahip olduklarını anlatan Mehmet Arslan, fiziksel, ekonomik ve sosyo-kültürel olmak üzere 3 ana başlıkta projeler hazırladıklarını söyledi. 10 yıldır belediyeyi yönetenlerin her seçim döneminde “TOKİ köprüsü bitecek, ırmak ıslah edilecek, trafik sorunu çözülecek” sözleri verdiğini, sonra da “iktidar yapmadı” diyerek sorunlardan sıyrıldığını söyleyen Mehmet Arslan sadece karşılıklı suçlamalarla sorunların geçiştirildiğini savundu.

BENİM BİR HAYALİM VAR; SOSYAL ADALETİ SAĞLAMIŞ BİR BARTIN

“Ben belediye başkanı olduğum zaman Bartın’da bizimle birlikte hizmet yarışında olan bulunan hangi parti olursa onore etmesini bilirim” diyen CHP adayı Arslan, Martin Luther King’in meşhur “I have a dream” (benim bir hayalim var) konuşmasını hatırlatan ifadeler kullandı:

“Sorunlar hepimizin sorunu, çözümü de birlikte üreteceğiz. Biz önce insan diyoruz. Biz insanın mutlu olabileceği, engelsiz yaşayacağı, gülebileceği, yaşamaktan zevk alacağı bir kent istiyoruz. Hoşgörülü, hesap verebilen, şeffaf, üreten, yoksulluğu yenen, yenilikçi, nefes alabilen, sosyal adaletin sağlanmış olduğu, kültür ve sanatı önemseyen, doğa dostu, insanların mutlu olduğu kentler istiyoruz. Umarım çok şey istemiyoruzdur. Böyle bir Bartın hayalimiz var. Halkımızın her derdine derman olmak için geliyoruz. Belediyecilikten anladığımız budur…”

KARAKAŞ: BÜTÇENİN YÜZDE 17’SİNİN HARCANDIĞI KALEM HALKA AÇIKLANMALI

İl Başkanı Karakaş’ın hedefinde de MHP’li belediye vardı. Belediye’nin 2018 için açıklanan 100 milyon liralık bütçesine dikkat çeken Karakaş, “Maaşlar, akaryakıt, yol yapım giderleri… Ancak bütçenin yüzde 17’sine tekabül eden bir kalem var ki çok enteresan. (Diğer hizmet alımları) adı altında görülüyor. Bu kalemin Bartın halkı adına açıklanmasını istiyorum. Borcumuz yok demekle olmuyor” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP adayı Arslan hayalindeki Bartın’ı anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir