Çirkin görüntü gidiyor! Hendekyanı’na değer katacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’ın en uzun caddesi Hendekyanı’nda enerji hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürüyor. Proje ile hem cadde boyu kablo kirliliği ortadan kalkıyor hem de üst yapı çalışmaları ile sokaklar yenileniyor.

BARTINSTAR/ŞEHİR

Bartın’ın Hendekyanı Caddesi, Safranbolu, Kanlıırmak ve Topçukonağı caddelerinde yer alan enerji nakil hatları yer altına alınıyor. 19 Temmuz’ta başlayan çalışmaların 15 Ekim 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor. Enerji hatlarının yer altına alınması projesini Başkent Elektrik firması yürütüyor. Cadde, sokak ve yolların üst yapı çalışmasını ise Bartın Belediyesi.

Cadde boyu yol kenarlarında yer alan trafo ve kablo kirliliği, bu projeyle birlikte ortadan kalkmış olacak. Hatların yenilenerek yer altına alınmasıyla sık yaşan elektrik kesintisi sorununun da daha az yaşanması planlanıyor.

KABLOLAR YER ALTINA ALININCA CADDEYE SICAK ASFALT YAPILACAK

Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Yardımcısı Emre Önder Enerji hatlarının yeraltına alınması ile ilgili çalışmaların yapıldığı Hendekyanı Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Fırıncıoğlu; “Enerji hatlarının yeraltına alınması ile ilgili çalışmaların yapıldığı Hendekyanı caddemizde yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Yapılacak olan çalışmaları değerlendirdik. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte üstyapı ile ilgili çalışmalarımızın startını vereceğiz. Kaldırım onarımının yanı sıra yolu da sıcak asfaltla düzenleyeceğiz. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çirkin görüntü gidiyor! Hendekyanı’na değer katacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir