Devletten satılık İnkum’da dubleks villa? İşte ihale fiyatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülkiyeti Bartın Özel İdaresi’ne ait 12 villa ihale yöntemiyle satışa çıkartılıyor. Muhammen beden 1 milyon 250 bin…

BARTINSTAR/EKONOMİ

Bartın İl Özel İdaresi’ne ait İnkum tatil beldesinde yer alan 12 dubleks villa, açık teklif usulü ile ihaleye çıkıyor. İhaleler 8 Haziran ve 9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Özel İdare, bu satıştan yaklaşık 24 milyon TL gelir bekliyor. Söz konusu gelir, yatırım amaçlı kullanılacak.

2017 yılında tamamlanan ve kiralık olarak kullanılan villaların satış gerekçesi, “Getirisi beklentinin altında kaldı” ifadesiyle açıklandı. Karar, Özel İdaresi’nin Nisan oturumunda oy birliği ile alındı.

Satış için ilana çıkan Özel İdare’nin mülkleri, İnkum tatil beldesinde, tapuda 138 ada 1 parsel nolu, 4963,26 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunuyor. İlanda cins ve özellikleri belirtilen 6 blok, 12 adet bağımsız bölümden oluşan dubleks tatil evlerinin satışı yapılacak.

İhale, Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık teklif usulü ile ihale edilecek. Satışı yapılacak tatil evlerinin her birinin ihale muhammen satış bedeli 1 milyon 250 bin TL olacak. İhaleye girmek isteyenler 37 bin 500 TL geçici teminat bedelini İl Özel İdaresi hesaplarına yatıracak.

İhale şartnamesi Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden 200 TL karşılığında alınabilecek. Satış ihalesine teklif verecekler; ihale evraklarını satış şartnamesinde belirtilen maddelere uygun olarak hazırlayarak ihale günü saat 12:00’a kadar Bartın İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne teslim edecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devletten satılık İnkum’da dubleks villa? İşte ihale fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir