Eğitimde Kumluca’ya 14 gün karantina ötelemesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni normalleşme sürecinin detayları belli oldu. BartınStar’ın dün akşam yayınladığı “Kumluca normalleşemeyecek” haberi, Hıfzıssıhha Meclisi’nin kararına yansıdı.

BARTINSTAR/EĞİTİM

Bartın’da seyreltilmiş eğitim bugün başladı. Hisar Köyü’nün 4 mahallesinde uygulanan karantina nedeniyle Kumluca bölgesinde eğitimin 14 gün sonra başlamasına karar verildi. Kumluca’dan Bartın’a gelen öğrenciler de 14 gün izinli sayılacak. İşte Bartın Hıfzıssıhha Meclisi’nin eğitimle ilgili esasları:

  • İlkokullarda, haftada 2 (iki) gün seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 (üç) gün uzaktan eğitim verilecek.
  • Ortaokullarda ve İmam Hatip Ortaokullarında; 5., 6., 7. sınıflar 2 (iki) gün seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 (üç) gün uzaktan eğitim verilecek. 8. sınıflara haftada 12 ile 22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitim verilecek.
  • Ortaöğretim okullarında, 9., 10., 11. sınıflarda haftada 2 (iki) gün seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 12. sınıflarda haftada 16-24 saat olacak şekilde seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim verilecek.
  • Bilim Sanat Merkezi’nde kendi programı dâhilinde yüz yüze eğitime geçilecek.
  • Mesleki Eğitim Merkezleri’nde okulda yapılan alan/dal derslerinin öğretimine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek.
  • Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kademelerinde eğitim veren tüm özel eğitim okullarında ve diğer okullar bünyesindeki tüm özel eğitim sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime geçilecek.
  • Ders başlama ve bitiş saatlerini okul yönetimleri belirleyecek
  • Bir ders süresi 30 dakika, teneffüsler ise 10’ar dakika olacak şekilde olacak.

İŞTE AÇIKLAMADAKİ KUMLUCA BÖLÜMÜ

* Ulus İlçesi Kumluca Beldesinde görülen Covid-19 vaka artışı nedeniyle Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Zafer İlkokulu, Kumluca İmam Hatip Ortaokulu, Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu, Şehit Sinan Oruç Çok Programlı Anadolu Lisesinde eğitim öğretime 2 Mart 2021 tarihinden itibaren 14(ondört) gün süre ile yüz yüze eğitime ara verildi, bu süreçte derslerin uzaktan eğitim yoluyla devam edecek, ayrıca Kumluca Beldesi’ nden Bartın İl genelindeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin de 14 (ondört) gün süre ile izinli sayılacak.

Kumluca bölgesi yüz yüze eğitime başlayamayacak! İşte nedeni…

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitimde Kumluca’ya 14 gün karantina ötelemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir