Elektrik isyanı sürüyor… Bedaş’tan yeni açıklama geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kozcağız, Kumluca, Arıt, Ulus… Yüzlerce köy günlerdir ışıksız. Her yerden tepki yağıyor. Öğrencilerin eğitimi aksadı. Gurbettetiler yakınlarına ulaşamıyor. Günlerdir süren isyan ardından BEDAŞ’tan açıklama geldi.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Sosyal medyada elektrik kesintileriyle ilgili yüzlerce paylaşım var. Hemen her köşeden tepki yükseliyor. İstanbul’dan BartınStar’a ulaşan Mustafa Bakırtaş “Değerli kardeşim, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum, İstanbul’da yaşıyorum ve Bartın’da yaşayan büyüklerimizle elektrik kesintisi yüzünden iletişim kurmakta zorlanıyoruz, her kış kar çok yağarsa aynı sorun yaşanıyor, bu konuyu haberleştirseniz yetkililer bu duruma bir el atsa, eminolun  Bartın’ın  köylerinde yaşayan çok sayıda insan size minnettar olur, iyi çalışmalar kolaylıklar diliyorum” diyerek yardım istedi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ: FİNAL HAFTASI, SINAVLARIMIZA GİREMİYORUZ

Samet Çömlek de “Tam tamına 3 gün 72 saat Hıdırlar köyümüzde elektriklerimiz yok . Bir Üniversitese  öğrencisi olarak final haftasındayız . Sınavlarımız var, görevini likayatla yapamayan Enerji-sa ve Başkent Edaş yöneticileri yüzünden mağdur durumdayız” diye konuştu. Kumluca, Kozcağız, Arıt bölgesi başta olmak üzere hemen her köşeden aynı şikayetler yükseldi.

EDAŞ’TAN AÇIKLAMA GELDİ: ÇEVRE İLLERDEN TAKVİYE EKİPLER GELDİ

Günlerdir artarak devam eden tepkiler üzerine Başkent Edaş, nihayet bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Batı Karadeniz’de aralıksız olarak etkili olan yoğun fırtına ve kar yağışı ağaçların elektrik hatlarına devrilmesine ve kesintilerin yaşanmasına sebep oluyor. Kar afeti sonrası kapanan yolların müdahale süresini uzattığı arızalar için seferber olan Başkent EDAŞ, Bartın’da çevre illerden destek ekiplerini ve müdahale araçlarını da devreye alarak bölgeye enerji verilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

GEREKÇE; AŞIRI KAR YAĞIŞI VE BUZLANMA DİYE AÇIKLANDI

Bartın’da yoğun fırtınayla beraber etkili olan aşırı kar yağışı ve buzlanma, enerji arzında kesintileri de beraberinde getirdi. Bölgede birçok noktada ortaya çıkan arızalar Başkent EDAŞ ekiplerinin yoğun çalışmaları ile tespit edilip giderilmeye çalışılıyor.

Kar nedeniyle ulaşımın durma noktasına geldiği geçit vermeyen arazide çalışmalarını devam ettiren Başkent EDAŞ, sahada çalışan ekip sayısını çevre illerden destek alarak 50’ye çıkardı. Arıza müdahale ekipmanlarını da artıran Başkent EDAŞ, 1 kepçe, 1 adet 4×4 vinç 1 adet 8×8 amfibi kar aracı ile 50 adet 4×4 aracı doğrudan arızalara yönlendirdi.”

Saha ekiplerinin sayısını artırarak 24 saatlik çalışma düzenine devam eden Başkent EDAŞ, Bartın Valiliği Karla Mücadele Koordinasyonu ile iletişim halinde olarak öncelikli kapanan köy yollarındaki arızalar dahil olmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Elektrik isyanı sürüyor… Bedaş’tan yeni açıklama geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir