Fatih Erbakan, Bartın’a yeni il başkanı atadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi’nin il başkanı Ziver Gebiç, 2023 seçimlerinde milletvekili adayı olmak için görevinden ayrılmıştı. Seçimden 1,5 ay sonra Gebiç’in yerine atama yapıldı. Genel Başkan Fatih Erbakan, iş insanı A. Baki Kebapcı’yı yeni il başkanı olarak atadı. Yeniden Refah, ilk kez girdiği 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimleri’nde Bartın’da 2 bin 414 oy almıştı.

BARTINSTAR/SİYASET

Mayıs 2023 seçimlerinde milletvekili adaylığı için görevinden ayrılan eski il başkanı Ziver Gebiç’in yerine atama yapıldı. Parti içi yapılan toplantı ve istişareler ardından Bartın örgütü, genel merkeze önerisini iletti. Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın takdirleriyle; Bartın İl Başkanlığına A.Baki Kebapcı’nın getirildiği duyuruldu.

Atama ardından partinin Bartın örgütü, yeni il başkanını Bartın girişinde çiçeklerle karşıladı. Partililerle tek tek tokalaşan İl Başkanı Kebapcı tebrikleri kabul etti. Kebapcı, “Bu bir bayrak yarışıdır, partimizde görevler, sorumluluklar hiçbir zaman bitmiyor. Duruşumuzla, tavrımızla, aidiyetimizle, davamıza olan sevdamızla, sizlere karşı olan diyaloğumuzla Ankara’ya il başkan adayı olarak gittim. Şahsımı il başkanlığına layık gördüğü için Genel Başkanımız Dr.Fatih Erbakan’a teşekkür ediyorum. Bugün sorumluluğu aldık, bu yükü hep beraber göğüsleyeceğiz. Hep beraber Bartın’da partimizi birinci yapacağız. Küskünlük ve kırgınlık bizim dava kültürümüzde kendisine asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler, ‘Olanda hayır vardır’ düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir. Yeniden Refahta görev yapan tüm başkanlar ve teşkilat üyeleri bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya gelmiştir. Tüm dava arkadaşlarım teşkilatımızın hangi kademesinde olursa olsun samimiyetle ve gayretle çalışmak vardır” dedi.

İl Başkanı Kebapcı’ya Bartın kurucu il başkanı ve MKYK üyesi Ramazan Günaydın, 28.Dönem milletvekili adayı Yasin Kalem, merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Adem Erdal, Erkan Bilgin, geçmiş dönem merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri Nezih Metin, Yılmaz Öz ve partililer eşlik etti.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçime kendi logosu ile katılan Yeniden Refah Partisi, seçimlere ilk kez katılmasına rağmen hatırı sayılır bir oy almıştı. Türkiye genelinde 5 milletvekili çıkarmayı başaran parti, Bartın’da da yüzde 1,78 oy oranı ve 2 bin 414 oy almıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih Erbakan, Bartın’a yeni il başkanı atadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir