Ferruh kaptan ve Enes Eser’i şoke eden karar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüzük kongresi ardından Bartınspor’da hareketli günler yaşanıyor. Bir süredir dilden dile konuşulan ihraç dedikodularının doğru olduğu ortaya çıktı. Eski başkan Enes Eser ile Ferruh Yücel’in üyelikleri düşürüldü.

Geçen sezon başında seçilen ve kısa süre başkanlık yapan Enes Eser ile ilk yarısının sonunda teknik direktör Talat Özden’le birlikte Sportif Direktörlük görevine son verilen Ferruh Yücel’in yönetim kurulu tavsiyesi ve disiplin kurulu kararıyla Bartınspor üyeliklerinin düşürüldüğü öğrenildi. Yönetim, konuya ilişkin resmi açıklama yapmasa da 74medya iki kaynaktan bilgiyi teyit etti.

Bartınspor denilince adı en çok bilinen efsane kaptan Ferruh ile aynı zamanda kulübün eski futbolcuları arasında yer alan Eser’in karara itiraz edip etmeyecekleri bilinmiyor.

Gerekçeye gelince… Bartınspor’da bir süredir kimse sağlıklı bilgiye ulaşamıyor. Kulübün basın sözcüsünün bu güne kadar bir bilgilendirme yaptığı görülmedi. Ancak geçen ayın başında yapılan olağanüstü tüzük kongresinde yer alan maddelerden biri, gerekçeye ışık tutuyor.

TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞTI

Kongrede tüzügün 8. maddesinin c fıkrasında değişikliğe gidildi. Buna göre; “Üyeler arasında nifak ve tenasüdü bozucu hareketlerde bulunduğu, kulübün üyeleri, yöneticileri ve futbolcuları hakkında iftira, yalan ve huzuru bozucu davranışları sözlü, yazılı ve sosyal medya ortamında yapanların üyeliği yönetim kurulu tavsiyesi ve disiplin kurulu kararıyla düşürülür…”

Böylelikle ihraçlara ilişkin yasal bir zemin oluşturulduğu tahmin ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ferruh kaptan ve Enes Eser’i şoke eden karar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir