Ferruh Yücel’den Sincan maçı öncesi Bartınspor’a kritik uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk üç haftada bir galibiyet iki beraberlik ile bekleneni veremeyen Bartınspor, Pazar günü sahasında kritik bir sınava hazırlanıyor. 9 puanla grup lideri Sincan maçı öncesi Bartınspor’un unutulmaz kaptanı diyor ki;

“Tüm sıkıntılarınızı kenara bırakıp sahaya çıkın. Kumaşınız iyi. Ne Çubuk, ne Sincan sizinle boy ölçüşebilir. Bartınspor forması taşıyorsunuz. Kim gelirse gelsin vurup geçecek gücünüz var. Savaşırsanız kazanırsınız. Aksi takdirde herkesin kaybı büyük olur…”  

BARTINSTAR/SPOR

Bartınspor’un unutulmaz kaptanı ve Bartınstar yorumcusu Ferruh Yücel, Pazar günün oynanacak önemli maç öncesi kritik uyarılarda bulundu:

 • Kaptan, ilk üç maçta 5 puan… Bartınspor’u nasıl buldun?

Üç maçta yenilmeyelim, topladığımız puanlarla yarışın içinde kalalım havası vardı takımda. Taraftarımız önündeki ilk maçta da gördük. 1 puan için gelmiş olan Çubuk’a karşı son dakikalarda zamanı geçiren biz olduk. Bu ekipte iyi bir kumaş var. Onu gördük. Daha cesaretli oynasaydık, 5 puan yerine 9 puan toplayabilirdik. Maalesef yapamadık. Hem futbolcu arkadaşlarımız hem teknik ekip nerede futbol oynadıklarını bilmeli.

 • Bunun sebebini neye bağlıyorsunuz?

Bunun sebebini takım kendi içinde bulacak. Futbolcular, teknik ekip bir araya gelip konuşacak. Sahada nelerin eksik yapıldığını tartışacak. Sen Bartınspor’sun. Çubukla, Taşköprü’yle, Kastamonu Köy Hizmetleri ile işimiz yok. Onları vurup geçmemiz lazım. Üçüncü ligi düşünüyorsan bunu yapman gerekiyor. Bunun mazereti yok. Hangi handikap olursa olsun…

 • Pazar günü Sincan maçı öncesi neler söylemek istersin?

Bence yüzde 100 galip gelmemiz gereken bir maç. Bu maçı kaybedersek ortam çok kötü olur. Her şey sorgulanmaya başlar. Bu bir anlaşmadır. Eğer bu takıma emek verenlerle bir anlaşma yapmışsanız karşılığını da vereceksiniz.

 • Futbolculara ne önerirsin?

Bizim oynadığımız dönemde maddiyattan önce gelirdi iyi futbol. Bizden iyi futbol bekleyen sorumlu kişileri düşünürdük. Kulübe emek verenler, taraftarımız, ailemiz, eşimiz, dostumuz. Bu sorumluluğu herkesin görmesi ve yerine getirmesi lazım. Kazanırsınız ya da kaybedersiniz; ama 90 dakika sonunda terinizin son damlasına kadar mücadele etmişseniz, gururla yürürsünüz. Bakın yıllar geçti aradan, başarılı maçlarımız hala konuşulur şehirde. Bunu sağlamak onların elinde.

 • İlk 3 maçını kazanmış bir Sincan, hangi duygularla gelecek Bartın’a?

Bizden iyi olduklarını zannetmiyorum. Çubuk da öyle. Geldiler gördük. Sadece kafa olarak iyi hazırlanmışlar buraya, 1 puan için gelmişler. Onu da alıp gittiler zaten. Sincan da bu taktikle gelecek. Önce 1 puanı düşünecek. Sonra önemli bir hata yapmamızı bekleyip sürpriz ataklarla 3 puanı zorlayacak. Zamana oynayacaklar. Bizim oyunumuzu bozmaya çalışacaklar. Oyunu soğutacaklar. Bizim bu oyunlara gelmememiz lazım. Onlardan daha çok savaşıp ilk düdükten itibaren baskısı hissettirmemiz lazım. Hataya zorlayıp bu hatalardan gol bulacağımıza eminim.

 • Bartınspor nasıl mücadele etmeli sahada?

Gelen kim olursa olsa her takım Bartın’dan etkilenir. Stadımız iyi, stadın atmosferi iyi. Bu teknik heyet ve futbolculara pirim gibi gelmeli. Taraftarımız iyi. Böyle bir ortamda futbol oynamamak için gerekçe yok. Rakip kim olursa olsun, Bartınspor ağırlığı olan idol bir kulüp. Bu bilinçle sahaya çıksınlar. 3 sonuçlu bir maç bu. Yenilebilirsin de, ama bir mücadele ortaya koymazsan bu herkese kötü yansır.

 • Bizim takımda eksik gördüğün unsur nedir?

Ben heyecanı çok eksik gördüm. Biraz daha atlayan, savaşan, koşan coşku eksik gibi. Bugün kötü oynayabilirsin. Ama futbolun hammaddesi koşmak ve savaşmak. Bunu yapmazsan olmaz. Sen çık sahaya, hakkını ver. Zaten taraftarımız çok bilinçli, mutlaka görüp hakkını verecektir. O zaman herkes sahip çıkar. Hepimiz sahipleniriz. İnşallah bu haftanın önemini bilirler. Aralarında konuşmuşlardır.

 • Yani…

Kendi aralarında çok iyi motive olmaları lazım. Sahanın dışında ve içinde. Herkesin yaşadığı sorunlar olabilir. Hiçbir kötü etkeni kafalarına taşımamaları lazım. Tüm sorunları kenara bırakıp, unutup sahaya çıksınlar. Birinci dakikadan itibaren motivasyonlarını hem kendileri hissetmeli hem de rakibe hissettirmeli. Santra ile birlikte her yere basarsın. Gördüğümüz eksiklerden biri de o. Başlarken o baskıyı kurabilirsek sonuca gidebileceğimize eminim. Maalesef balda oynanan futbol bu. Savaşmak, koşmak. Çok tekniğe dayalı değil, güce dayalı bir futbol bu. Yat kalk ve savaş…

 • Bu maçı nasıl kazanabiliriz?

Kötümser değilim. Tek tek arkadaşları değerlendirecek olursak: kumaşları çok iyi. Savaşırlarsa bu maçı rahatlıkla alacaklarına eminim. Ama korkak, cesaretsiz, Bartın forması altında kendinden emin oynamazsak sonuç almamız zor. Rakibe Bartın’ı, Bartınsporu kabul ettirmemiz şart. Bunu herkes görmeli.

 • Yönetimin performansını nasıl buluyorsun?

Bütün Bartın halkı inanıyor. Özellikle altını çiziyorum; yönetim kurulu başta Başkan Serkan Yurtaçan olmak üzere herkes iyi niyetle çalışıyor, koşturuyor, emek harcıyor. Başkan, yardımcısı Murat Karaman, genel kaptan Halil Onbaşı (Gün) pandemi şartlarında büyük bütçe harcayıp kendilerini zorlayıp bu imkanları sunmuşlar. Bunun artık karşılığının verilmesi lazım. BAL şartlarında il takımı forması giyen arkadaşların bu bilince sahip olması lazım.

 • Son olarak Pazar günü öncesi ne söylemek istersin?

Bakın bu şehir 20 yıldır aynı şeyi yaşıyor. Kötü sezonda yer alanların isimlerini bile hatırlamıyoruz. Ama tarihe geçmek istiyorsanız, tarih yazmak istiyorsanız, futbolu bıraktıktan sonra da isimleriniz zikredilsin istiyorsanız bu performansı sahaya koymak zorundasınız. Bartınspor büyük bir camiadır. Her zaman her kese hak ettiğini verir. Siz de bu olanakların kıymetini bilin. Ona göre mücadele edin. Hiçbir şey dünyanın sonu değil ama bu maçı kaybedersek gardımız düşer. Zor açılan kapılar hepten kapanır. Seyircinin desteği azalır. Hepinizin kumaşı iyi. Lütfen bunu sahaya yansıtıp herkese hissettirin…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ferruh Yücel’den Sincan maçı öncesi Bartınspor’a kritik uyarı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir