Gazhane ile Köy Park arasına teleferik yapacağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Mart 2019 seçimlerine ilişkin vaatlerini açıklamaya başladı. Bunlardan biri, kavşak suyuna erişim olmadığı mahallelere depo yapılacak. Tankerle taşıma sona erecek. Böylelikle her mahalle kavşak suyuna kavuşacak. İkinci proje ise Gazhane ve Köy Park arasına teleferik…

Sosyal medya platformu Bartınla Alakalı internet sitesinin canlı yayınında Serkan Girgin’in sorularını yanıtlayan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi. Görev süreleri boyunca tüm planlarını günlük ya da seçime ilişkin yapmadıklarını anlatan Akın, “Biz planlarımızı yaparken 50 yıllık düşünüyoruz” mesajı verdi.

Şehir gezintisi şeklinde gerçekleştirilen söyleşinin en önemli durağı, atıksu arıtma tesisi oldu. Bu proje için 7 yıl çaba harcadığını belirten Cemal Akın, “Sonuçta bu önemli tesisi yaptık. Bartın’da 3 bin ton atık ırmağa akıyordu. Bartın’ın 2040 yılına kadar atık sorunu kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

Kaynarca’ya yaptıkları spor ve yaşam alanının 10 yıl içinde ağaçlar içinde bir açık hava müzesine dönüşeceğini ifade eden Cemal Akın, seçimler öncesi 50+1 proje açıklayacaklarını anlattı. O projelerin ikisine ilişkin ipuçları verdi. Gazhane ile Köy Park arasında teleferik projesi yapacaklarını kaydeden Cemal Akın, sözü kavşak suyuna getirdi.

“Ben göreve geldiğimde kavşak suyu 3 günde bir akardı. Şimdi her gün 6 saat akıyor” diyen Akın, basınç yetmediği için kavşak suyunun iletilemediği mahallelere tankerle su taşıma işine son vereceklerini şu sözlerle duyurdu: “Şimdi bir proje daha açıklıyoruz. Her mahalleye büyüklüğüne göre su depoları yapacağız. Biz gece o depolara suyu taşıyıp her gün vatandaşın kullanmasına olanak sağlayacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gazhane ile Köy Park arasına teleferik yapacağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir