Güçlü yönetim, iddialı Bartınspor olsun! Olağanüstü kongre…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartınspor yönetimi, 14 Haziran’da olağanüstü kongre kararı aldı. Hayal kırıklığı ile geçen sezon ardından Bartınspor camiası, güçlü yönetim, iddialı takım istiyor.

BARTINSTAR/SPOR

Ekonomik destek sağlanmayınca Serkan Yurtaçan ve yönetimi, göreve devam etmeme kararı alınca Bartınspor, 15 Temmuz 2023’te olağanüstü kongreye gitmişti.

Kayyum tehlikesi ile karşı karşıya kalan kulübü geleceğe taşımak üzere devreye giren Bartın Milletvekili Yusuf Aldatmaz ve dönemin belediye başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu öncülüğünde, kongre sırasında bir liste yapıldı.

Aldatmaz, arka sırada gördüğü ilk isim olan dönemin İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’a başkanlığı teklif etti. Toplantı sırasında verilen yarım saatlik arada yönetim listesi oluşturuldu.

Göreve heyecanlı başlayan Kenan Dursun yönetimi, alt yapı, Bartınlı yetenekler ve güçlü finansal yapı gibi cümlelerle “Şampiyonluk değil ama yırtıcı, üst sıraları zorlayan bir Bartınspor” vadetti.

Feda sezonu olacaktı ancak geleceğe emin adımlarla yürünecekti. Ancak bu söylem, sezonun ilk haftalarında çöktü. Zaten sezona geç kalan Bartınspor yönetimi, bir takım oluşturdu ancak o takım beklentilerin çok uzağında kaldı.

Birkaç ay sonra Kenan Başkan, milletvekili adaylığı için istifa edecek, kulüp, yardımcısı Murat Yıldırım’a kalacaktı.

Bartınspor, iyi bir grupta mücadele etmesine karşın son sıralardan hiç kurtulamadı. Bartınlı yetenekler diye adlandırılabilecek bazı isimler takıma kazandırıldı ancak o da yeni sezon için güven veren bir yapıya kavuşamadı.

Tüm bunlara karşılık, hatırlı bir bütçe kullanıldı. “Bir miktar takviye ile şampiyonluğa oynamak mı iyiydi” sorusu hep hafızalarda kaldı.

Kırık dökük yönetim, sezonun sona ermesiyle kararını verdi. 14 Haziran’da daha güçlü bir yönetim oluşturmak ya da kulübe daha fazla katkı vermek isteyenler varsa, onların da önünü açmak için olağanüstü kongre kararı alındı.

Çoğunluk sağlanamazsa, 22 Haziran’da TSO Meclis Salonu’nda yeniden toplanılacak.

Kuşkusuz bu karar doğrudur.

Camia şimdi; sokakta sadece eleştirerek değil, kongreye odaklanmalıdır.

Beklenti açıktır…

Güçlü yönetim, iddialı Bartınspor için gereken aksiyon gösterilmeli, Bartın Atatürk Şehir Stadı, yeniden renkli, görkemli günlerine dönmelidir.

Romantik söylemler değil; futbol kulübünün doğasında yer alması gereken gerçekçi ve iddialı bir takım için bu kez geç kalınmamalıdır.

Tribünden izleyerek değil; bilgisi, birikimi, vizyonu, gücü olan herkes, bu kulübe katkı vermeye teşvik edilmelidir.

Buna yapacak özgüven, bu şehrin arastalarında, sokaklarında, sanayi tesislerinde, gurbetçilerinde vardır.

Haydi…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Güçlü yönetim, iddialı Bartınspor olsun! Olağanüstü kongre…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir