Gurbetçi Bartınlılar’a çağrı: Gelmeyin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Bartın Valisi Sinan Güner, Covid-19 önlemleri kapsamında İstanbul’daki Bartınlılar hemşehri derneklerine “Bartın’daki evinize gelmeyin, zaruri ise muhtara haber verin. Şu anda hastalığın olmadığı köylerimizi korumalıyız” çağrısı yaptı.

74MEDYA/GÜNCEL

İstanbul’daki hemşehri dernekleri, Vali Sinan Güner’den gelen uyarıyı tüm üyelerine whatsapp mesajı olarak iletti. Toplu organizasyondan kesinlikle kaçınılması gerektiğinin altı çizilen mesajda şu ifadeler yer aldı:

KUMLUCA DERNEKLERİNE: HERKES BİR TAŞIYICI OLABİLİR

bartinstar

Türkiye evde kal hep birlikte başaracağız. Gurbette olan Bartınlı hemşerilerimizin evlerinde kalmalarını herkesin bir taşıyıcı olması gerçeğini bilip bu salgın hastalık bitinceye kadar herkesi oldukları yerde kalmalarını çok elzem bir durum olmadıktan sonra köylerine de gelmemesi ve şu anda hastalığın olmadığı köylerimizi korumamız gerektiğini siz değerli hemşehrimizden rica etmektedir. Hep birlikte başaracağız inşallah.”

ULUS DERNEKLERİNE: ELZEMSE MUHTARA HABER VERİN

“Covid-19 sebebi ile evlerimizde kalınması, seyahat edilmemesi, Bartın’da bulunan evlerine gidilmemesi, zaruri hallerde gelindiğinde ise mutlaka köy muhtarına haber verilmesi, toplu organizasyon yaparak kesinlikle seyahat edilmemesi gerekmektedir. Bu süreçte tarafımızdan yapılan uyarıları harfiyen yerine getirerek kendinize ve sevdiklerinize daha güvenli bir gelecek sunmuş olacaksınız.”

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DE AYNI DURUMA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

İl Sağlık Müdürü Alparslan Erol da, dün 74medya’ya yaptığı açıklamada “Coronavirüs’le mücadelede tüm şehirlerden iyiyiz. Ancak İstanbul ve başka şehirlerden gelenler risk oluşturuyor” ifadesini kullanmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gurbetçi Bartınlılar’a çağrı: Gelmeyin
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir