Hasret bitti, maskeli eğitim başladı

Mart'ta ara verilen eğitim bu sabah maskeli-mesafeli başladı. Eba-Zoom çilesi şimdilik bitti. Eğitimciler öğrencilerine, öğrenciler okullarına kavuştu.

Öğrenciler okullarını, öğretmenler öğrencilerini özledi. Aylar sonra yüz yüze eğitim, maskeli de olsa başladı. Okul koridorları çocuk sesleriyle şenlendi. Bartın Üniversite’nde uzaktan eğitim de bu sabah başladı.

BARTINSTAR/EĞİTİM

Koronavirüs illeti nedeniyle Mart ayından bu yana ara verilen eğitim, sınırlı da olsa başladı. İl, ilçe merkezleri ile Kozcağız’da İlkokul 1.2.3.4. sınıflar ile ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıflarda seyreltilmiş eğitim vardı.


Köy okullarında ise tüm sınıflar öğrenci ile buluştu. Eba’dır, zoom uygulamasıdır şimdilik ara verildi. Veliler, özenle hazırladıkları öğrencileri okullarına götürdü. İstiklal Marşı sırası özenle oluşturuldu. Maske kontrolü yapıldı. Sıra da sosyal mesafeye dikkat edilerek oluşturuldu.

Bu fotoğraflar, Kozcağız’ın Akbaş Köyü ilköğretim okulundan. Sabah toplanan okulda öğretmenlerin de öğrencilerin de yüzleri gülüyordu.


Sabah öğrencileri ile buluşan eğitimciler, ilk iş öğrencileriyle birlikte bahçeye fidan dikti. Daha sonra en az bir metre mesafeli oluşturulan sıralara oturuldu.


Okul Müdürü Orhan Öztürk, ilk gün özlemini çektiği özçekim ile kayıtlara geçirdi.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.429.605

VAKA

2.307.721

İYİLEŞME

25.073

ÖLÜM

121.884

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
99.655.985

VAKA

54.952.524

İYİLEŞME

2.137.931

ÖLÜM

44.703.461

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.