Hastalığı yenen muhtar ikinci kez pozitif çıktı, herkes şaşkın…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın’da son hasta taburcu oldu derken moralleri bozan haber dün akşam duyuldu. Bir berber ve bir kuaförün testi pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü’nde bugün test kuyruğu vardı. Ulus’ta da ise iyileşen bir muhtar, plazma bağışı için gitti. Ummadığı bir sonuçla karşılaştı.

74MEDYA/SAĞLIK

24 saat önce Pandemi Hastanesi’nden son hastanın da taburcu olduğu bilgisi, şehirde hızla yayıldı. Sokakta dün gözle görülür rahatlama vardı. Ancak akşam saatlerinde onlarca kişiyi tedirgin eden bir başka bilgi yine aynı hızla evlere kadar ulaştı. Buna göre Bartın merkezde biri berber, diğeri kuaför iki kişinin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Haber, bir haftadır tıraş olup saçını yaptıran herkesi tedirgin etti.

Berber ve kuaförün isimleri, habercilere ulaştı. Ancak resmi açıklama yapılmadığı için duyuramıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, bir haftadır iki salona giden tüm müşterilere tek tek ulaşarak test için davet etti. Yani bir başka deyişle, teste davet edilmediyseniz panik yapmanıza gerek yok.

SOKAKLAR BOŞ, İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KALABALIK

Bartın, 81 ille birlikte dün akşam 4 günlük ev karantinasına girdi. Sokaklar boştu. Ancak İl Sağlık Müdürlüğü’nde gözle görülür bir hareketlilik hemen dikkat çekti. Berber ve kuaför salonuna gidenler, Sağlık Müdürlüğü’ne çağrılarak teste tabi tutuluyor. Filyasyon çalışmasının yarın da sürmesi bekleniyor.

ULUSLU MUHTAR, İKİNCİ KEZ YAKALANDI. ANKARA’YA GÖNDERİLEBİLİR

Bir başka çarpıcı gelişme daha yaşandı. Ulus’a bağlı bir köyün muhtarı, Koronavirüs tedavisi görerek iyileşmişti. Plazma bağışı için gönüllü oldu, virüs bulaşan insanlara katkısı olsun istiyordu. Ancak hiç ummadığı bir durumla karşılaştı. Muhtarın ikinci kez virüs kaptığı ortaya çıktı.

İkinci bulaşık vakası, ender rastlanılan bir durum. Muhtarın hiçbir rahatsızlığı gözlenmiyor. Ailesinde de pozitif vakaya rastlanmadı. Bazı bilimsel çalışmalar, ikinci kez virüs kapan kişinin çevresine bulaştırmadığını öne sürüyor. İstisnai durum üzerine Ankara ile temasa geçildi. Muhtarın incelenmek üzere Ankara’da tedaviye alınacağı söyleniyor. Ancak durum henüz netlik kazanmadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hastalığı yenen muhtar ikinci kez pozitif çıktı, herkes şaşkın…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir