“HES kodu sormuyorlar amirim” raporu üzerine Bartın’da yeni kararlar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni normalleşme süreciyle birlikte yeme içme mekanlarında HES kodu sorma zorunluluğu getirilmişti. Emniyet mekanlarda HES kodu uygulamasına özen gösterilmediği raporu verdi.

BARTINSTAR/SAĞLIK

1 Mart’ta geçilen yeni normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlanmıştı. Genelgede “HES kodu kontrol edilmeksizin müşteri kabul edemeyecek olan yeme-içme yerlerinde onaylanan oturma düzeninde belirtilen şeklin dışında mekanda kesinlikle fazladan masa-koltuk bulundurulmasına müsaade edilmeyecek” ifadelerine yer verildi.

Bartın Valiliği de yeni süreçte bin kişilik denetim ekipleri kurdurdu. Bir haftalık denetimler sonunda ekipler “Yapılan kontroller esnasında HES kodu sorgulaması zorunlu olan işletmelerde yeterli özenin gösterilmediği” raporu verildi. Valilik’ten meslek odalarına bugün gönderilen uyarı mesajında yarından itibaren iş yerlerinde denetim ve kontrollerin sıklaştırılacağı, önlem ve tedbirlere uymayan işletmelere idari para cezası kesileceği duyuruldu. Meslek odaları da tüm üyelerini “İdari para cezasına maruz kalmamak için tüm kurallara uyalım, uygulatalım” mesajı gönderdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“HES kodu sormuyorlar amirim” raporu üzerine Bartın’da yeni kararlar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir