İki ulusal marketin Bartın’da şube başvurusu geri çevrildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Cemal Akın, Covid-19’la mücadele kapsamında bütün yerel marketlerin Vefa Destek Grupları’na destek verdiğini hatırlatarak “Zincir marketler vermedi. Ayıp” dedi.

74MEDYA/GÜNDEM/EKONOMİ

Bartın Belediye Meclisi gündeminin 35. maddesi, zincir süpermarketlerin ruhsatlandırmasıyla ilgili Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası’nın talebinin görüşülmesi oldu. Şehrin her sokağında mantar gibi çoğalan zincir marketlerin yerel esnafı öldürdüğünü dile getiren oda başkanı Barış Özkan, artık izin verilmemesi talebini Meclis gündemine taşımıştı.

Ancak talebi inceleyecek komisyon, iki aydır Covid-19 nedeniyle toplanamadığı için madde, görüşülmek üzere yeniden komisyona gönderildi. Buraya kadar her şey rütin. Bu maddeden sonra Başkan Cemal Akın’ın zincir marketlere ilişkin sözleri, gündeme damgasını vurdu.

Zincir marketlerden iki şube daha açmak için Bartın Belediyesi’ne talepte bulunulduğunu açıklayan Cemal Akın, “Hatta Ankara’dan ricacılar geldi. Ancak bunlara izin vermedim. Çünkü konu bu meclisin gündeminde. Meclis ne derse o olacak. O yüzden talepleri geri çevirdim” dedi.

ANKARA’DAN BİLE GELİP RİCACI OLDULAR, GERİ ÇEVİRDİK

Koronavirüs’le mücadelede Bartın’ın olağanüstü bir çaba sergilediğini, herkesin karınca kararında bu mücadeleye destek olduğunu anlatan Cemal Başkan, sözü Bartın Valiliği koordinasyonunda halka yardım kolileri dağıtan Vefa Destek Grubu’na getirdi. Şehirdeki bütün yerel marketlerin Vefa Destek gruplarına yardım paketi desteğinde bulunduğunu anlatan Akın, zincir marketlerin bu talebe olumsuz yanıt verdiğini belirterek “Ayıp” dedi.

Zincir marketler, şehirlerin sosyal yaşamına duyarsız kalmak, sadece kazandığı paraya bakmak, hiçbir destek vermemekle eleştiriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İki ulusal marketin Bartın’da şube başvurusu geri çevrildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir