CHP: İmar hukuksuzluğunu kararlı tutumumuz önledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Şiremirçavuş’a AVM için yapılan imar planı değişikliğinin mahkeme tarafından durdurulmasına ilişkin açıklama yaptı.

Hukuksuzluğu CHP’li belediye meclis üyelerinin ısrarlı tutumunun önlediğini vurgulayan Karakaş “Her türlü hukuksuzluğun karşısında olacağız mesajı verdi.

AVM alanı olarak bilinen Şiremirçavuş mahallesindeki parselle ilgili imar değişikliği teklifinin farklı zamanlarda belediye meclisine getirildiğini ifade eden Karakaş, CHP’li üyelerin her toplantıda hukuksuz değişikliğe karşı çıkmalarına rağmen MHP ve AK Partili üyeler desteklendiğine dikkat çekti.

07/02/2020 tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısını hatırlatan Selim Karakaş, özetle şu ifadeleri kullandı: “…bu hukuksuzluğun devam etmesi halinde hukuka aykırı imar planı değişiklik teklifine onay veren Belediye meclis üyelerinin, Belediye Başkanın ve imzalayan bürokratların hukuki ve cezai sorumluluğunun bulunacağını ikaz etmemiz sonrasında mahkeme kararının beklenmesine karar verilmiştir. Zonguldak İdare Mahkemesi, MHP ve AK Parti üyelerin oylarıyla geçirilen değişiklik için “Hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin; uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden yürütmenin durdurulmasına karar vermiştir.

CHP olarak her zaman halkımızın yararına olan kararların yanında yer alarak her türlü hukuksuzluğa karşı her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP: İmar hukuksuzluğunu kararlı tutumumuz önledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir