İyi yazabiliyor olmak bir insanı yazar yapmaz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk edebiyatının unutulmaz kalemi Rıfat Ilgaz’ın müzisyen kızı Defne Ilgaz, bir röportajında bu ifadeyi kullanınca, Bartınstar’ın “Günün Sözü” köşesine konu oldu.

BARTINSTAR/YAŞAM

Türk edebiyatının en üretken yazarlarından biri Rıfat Ilgaz. Kastamonu Cideli. Bartın Gazetesi’nin köşe yazarlarından. 7 Temmuz 1993 günü aramızdan ayrılan, Hababan Sınıfı’ndan başka çok sayıda hikaye, roman, anı, oyun ve şiir kitapları yazan Rıfat Ilgaz, 7 Temmuz 1993 günü ayrıldı aramızdan.

Rıfat Ilgaz’ın müzisyen kızı Defne Ilgaz, geçen hafta Aydınlık Gazetesi’nden Ercan Dolapçı’ya röportaj verdi. İlginç ifadeler kullandı. Günümüzde derme çatma bir kitap çıkartıp “Yazar” etiketi takanlara inat verdiği mütevazı yanıt, “Günün Sözü” köşemize girmeyi hak etti. İşte Defne Hanım’ın “Anne ve babanız edebiyatçı. Size bulaştı mı bu yetenek, meslek?” sorusuna verdiği şık yanıt:

  • İyi yazabiliyor olmak bir insanı yazar yapmaz. Ben yetenekli olabilirim, bir de kitabım var hatta. Ama bu beni yazar yapmaz. Annem iyi bir yazardı. Babam ise büyük bir edebiyatçı… Ben onları gördükten sonra kendim için de, kitap yazan herhangi bir başka kişi için de kolay kolay yazar diyemem.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi yazabiliyor olmak bir insanı yazar yapmaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir