Karanlıkta kalan köylerde isyan var: “Hapşırsak elektrik kesiliyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Daha çok yaşlıların yaşadığı kimi köylerde 3 gün süren elektrik kesintileri herkesi canından bezdirdi. Ekipler canla başla çalışıyor, hakkını teslim edelim. Ancak sorun daha büyük olduğu için onlarca köy, kışın ilk sınavında mağdur oldu.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Bartın’da üç gündür etkili olan soğuk ve yağışlı hava, onlarca köyde elektrik kesintilerine neden oldu. Bazı köylerde kesinti üç gün sürdü. Geçen kış yaşanan trajedi ardından Enerjisa bu kış biraz daha hazırlıklıydı. Ancak bu yeterli olmadı. Emekçilerin yer yer 1 metreyi bulan karlı dağlarda zorlu mücadelesi yetmedi.

Enerjisa, sosyal iletişim konusunda da geçen yıla göre kendini geliştirdi. Arıza bildirimlerini alma, vatandaşı bilgilendirme mekanizması çalıştı.

bartinstar

Ulus, Kumluca, Arıt ve Abdipaşa’ya bağlı 100’e yakın köy ve belde de yaşanan kesintiler, öfkeyi de beraberinde getirdi. Vatandaşlar şikayetlerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Kimisi “Üç gündür elektrik yok, yaşlılarımızdan haber olmakta zorluk çekiyoruz” paylaşımı yaptı, kimisi “elektrik direğinin dibinde hapşırsak elektrik kesiliyor” diye yazdı.

Enerjisa’nın kesintilerin nedenine ilişkin yaptığı açıklamalar, karanlıkta kalan vatandaşları tatmin etmeye yetmedi. Her karda yaşanan çileye artık çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, seslerini Ankara’ya duyurabilmek için sosyal iletişim kanallarını sık kullandı.

Üç gündür ve süren yükseklerde yer yer 1 metreyi bulan kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanan aksaklıklar için de ekipler çalışıyor. Hava sıcaklığının yer yer -10’a düştüğü görüldü. Kar yağışı bugün etkisini yitiriyor. Ancak don ve buzlanmaya dikkat.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karanlıkta kalan köylerde isyan var: “Hapşırsak elektrik kesiliyor”
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir