Yasaklara uymayan 9 kişiye üst limitten rekor ceza

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkez Akpınar ile Kurucaşile Hisar Köyü’nde toplam 9 kişiye Hıfzısıhha Umumi Meclis Kanunun 282’nci maddesine riayet etmedikleri gerekçesi ise üst limitten 3 bin 150’şer lira ceza kesildi.

Merkez Akpınar Köyü mevkiinde dün Jandarma tarafından icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında, S.E. ve M.G. isimli şahısların, II Hıfzısıhha Umumi Meclis Kanunun 282’nci maddesine riayet etmedikleri belirlendi. Şahıslara (3.150×2=6.300) TL cezai işlem uygulandı.

Kurucaşile’nin Hisar Köyü mevkiinde ise yine dün M.N., K.K., T.O., Z.Ç., A.Ç., Ö.K. ve Ö.K. isimli şahıslara aynı gerekçeden (3.150×7=22.050) TL cezai işlem uygulandı.

VALİ SON KEZ UYARMIŞTI: ÜST LİMİTTEN CEZA VERİLECEK

Bartın Valisi Sinan Güner, önceki gün “Valilik emirlerine rağmen yoğunluğun azalmadığı, kolluk kuvvetlerinin ikazlarına uyulmadığı görülmektedir” diyerek son uyarıyı yapmıştı. Vali Güner “Bu doğrultuda Valilik emrine uyulması konusunda tüm vatandaşlarımızı bir kez daha ikaz ediyor; bu durumun devamı halinde köylerden ilçe ve il merkezine ulaşımın durdurulması, karantina uygulamaları gibi ek önlemlerin alınacağının ve yaygın bir şekilde bir üst ceza limitinden ceza verileceğinin bilinmesi kamuoyuna duyurulur” demişti.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yasaklara uymayan 9 kişiye üst limitten rekor ceza

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir