Köksal Bey endişeli: Filyos Bartın’ın olur! Zonguldak ağırlığını koymalı…

Köksal Toptan: Zonguldak’la Filyos arasındaki yol projesi hayati önemde. Bartın’ın Filyos’a arası ise 20-30 km. Filyos Bartın’ın olur, Zonguldak’ın ağırlığını koyması lazım.

Köksal Toptan, bu sözleri “Zonguldak’a bir çivi bile çakmadı” eleştirileri üzerine, yaptığı hizmetleri anlatırken kullandı. Zonguldak’la Filyos arasındaki yol projesi için “hayati önemde” dedi, şöyle devam etti: Bartın’ın Filyos’a arası ise 20-30 kilometre mesafede. Filyos, Bartın’ın olur, Zonguldak’ın ağırlığını koyması lazım.

BARTINSTAR/GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Başkanı ve İstişare Kurulu Üyesi, TBMM eski Başkanı, Milli Eğitim eski Bakanı, Bartın ve Zonguldak eski milletvekili Köksal Toptan… Birinci kitabı “Ağabey”de Bartın’a çok kısa değinmekle eleştirilmişti. İkincisi “Sakin Güç Köksal Toptan” kitabı ardından da “Zonguldak’a bir çivi bile çakmadı, hizmeti olmadı” eleştirileri yükseldi.

“ZONGULDAK’A HİZMET YAPMADI” ELEŞTİRİLERİNİ REDDETTİ

İşte bu eleştiriler üzerine Zonguldak Pusula’ya konuştu Köksal Toptan. Uzun uzun anlattı hizmetlerini. Kilimli-Kozlu’nun ilçe yapılmasından, üniversiteye, hava alanından bakanlığı döneminde yapılan 40 okula çok önemli hizmetlerde bulunduğunu anlattı, eleştirileri reddetti. Ancak en ilginç bölüm, Filyos Projesi’yle ilgili sözleri oldu. Proje için 2003 yılında başlattığı çabaları anlatan Toptan, özetle şunları anlattı:

FİLYOS’A YOL ZONGULDAK İÇİN HAYATİ ÖNEMDE

“Karayolları’nda çok geç kaldık. Zonguldak için hayati önem taşıyor; Filyos ile Zonguldak’ın bağlantısı yok. Biz bunu düşünerek iki şey yaptık. Biri; mutlaka Filyos ile Zonguldak arasında çift yol olacak. Bunun projesi 2007-2008 yılında bitti. 9 tünelli Zonguldak ile Filyos arası bir yol var ama bunun ihalesini yaptıramadık.”

BARTIN’IN FİLYOS’A ARASI 20-30 KM. ZONGULDAK AĞIRLIĞINI KOYMALI

“Neredeyse 10 senedir bu yol projesi hazır bekliyor. Bu yol yapılmazsa Zonguldak’ın Filyos ile hiçbir bağlantısı olmaz. Şu anda Zonguldak’ın Filyos ile olan bağlantısı Bakacakkadı’dan gideceksiniz aşağı yukarı 90 kilometre. Bartın’ın Filyos’a arası ise 20-30 kilometre mesafede. Filyos, Bartın’ın olur, Zonguldak’ın ağırlığını koyması lazım. Bu yol yapıldığı zaman Zonguldak-Filyos arası 25 dakika olacak. Bunun yapılması lazım çok önemli…”

VARIMIZI YOĞUMUZU ORTAYA KOYUP YOLU YAPMAMIZ LAZIM

“Diğer ikinci konu; Filyos Projesi’nin suyunu karşılayabilecek 2 tane baraj yapılması lazım. Bu çalışmalara başlamak lazım. İki barajdan gelecek su vadideki köylerin, ilçelerin, beldelerin su ihtiyacını karşılayacak. Ama en önemlisi ana projenin su ihtiyacını karşılayacak. Bunları takip etmek lazım. Varımızı yoğumuzu ortaya koyup Zonguldak-Filyos arası yolu yapmamız lazım. Filyos Projesi Devrek, Çaycuma’yı mutlaka rahatladır, ciddi bir şekilde rahatlatır. Burada Zonguldak Merkez sıkıntıya girebilir.”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
22.412.505

VAKA

2.290.032

İYİLEŞME

24.641

ÖLÜM

20.122.473

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
97.425.832

VAKA

53.657.087

İYİLEŞME

2.087.820

ÖLÜM

43.768.745

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Bartın Star | Yeni Bartın'ın Açılış Sayfası'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.