Kültür sanat çalışmaları Başkan Akın’a ödül getirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa adı Saküder olan Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği, 2019 Onur Ödülü’ne Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı layık gördü. Ankara’daki ödül törenine Cemal Akın adına Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu katıldı.

Şairler, ozanlar, yazarlar, ressamlar, müzisyenler, heykeltıraşlar… Kültür, sanat ve edebiyatın içinde yer alanlara destek olmak amacıyla kurulan SAKÜDER, her sene geleneksel olarak dağıttığı 2019 Onur Ödülleri’ni Ankara’da düzenlenen törenle sahiplerine dağıttı.

3 yıldır Resim ve Sanat Çalıştayı düzenleyen, son olarak Resim ve Sanat Müzesi kuracağını açıklayan Başkan Cemal Akın, Bartın Belediyesi olarak öncülük ettiği sanatsal faaliyetleri nedeniyle ödüle layık görüldü.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile birlikte ödüle layık görülen Başkan Akın, “SAKÜDER 2019 Onur Ödülü için seçici kurula ve yetkililere teşekkür ediyorum. Bu yıl onur ödülü alan tek il belediyesi başkanı olmaktan ayrıca onur duydum. 10 yıldır Bartın Belediye Başkanı olarak sanatın her dalına ve sanatçılarımıza verdiğimiz değer ve katkılarımız artarak devam edecektir” açıklaması yaptı.

Ödül törenine Başkan Akın adına katılan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kültür sanat çalışmaları Başkan Akın’a ödül getirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir