Kumluca’da AK Partili Metin Külünk’e neler anlattılar neler!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bartinstar

Şikayetleri tek tek dinleyen MKYK üyesi Metin Külünk, AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Murat Büyükçe’yi arayarak “Bu sıkıntılardan haberin var mı?” diye sordu. Zaman zaman genel müdürleri arayarak bilgi aldı.

BARTINSTAR/KUMLUCA/BARTIN

MKYK üyesi Metin Külünk’ün en ilginç görüşmelerinden biri Kumluca’da yaşandı. AK Parti Kumluca belde Başkanı Necdet Şerbetçi ve teşkilat üyeleri, esnaflar, Belediye Başkanı İsmail Can, diğer partilerin temsilcileri gibi pek çok ismin katıldığı görüşmede Metin Külünk, “Madem beni çağırdınız, anlatın bakalım…” diyerek toplantıya katılanların görüş ve şikayetlerini dinledi. Duyduklarıyla ilgili ilgili makamları arayarak bilgi aldı.

Yolumuz bozuk: Metin Külünk’e Kumluca’nın sorunlarıyla ilgili bir doysa sunuldu. Şikayetler konusunda ilk olarak Kumluca’nın ilçesi Ulus ve il merkezi Bartın’la ulaşımını sağlayan yol sorunu iletildi. Edindiğimiz bilgilere göre “14-15 km’lik bu yollar neden yapılmamış şimdiye kadar” diyerek şaşkınlığını gizlemeyen Külünk, masada Karayolları Genel Müdürü’nü arayarak bilgi alacağını söyledi.

bartinstar

Sağlık hizmeti sorunu: Anlatılan bir diğer konu sağlık ocağı meselesiydi. Hafta sonları ve akşam 17:00’den sonra tedavi hizmeti alamadıklarından yakınan vatandaşlar, en küçük bir şey için bile 40 km uzaktaki Bartın’a gitmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Göç veriyoruz: Beldenin işsizlik nedeniyle sürekli göç verdiğini ve günden güne eridiğini hatırlatan vatandaşlara Metin Külünk, tarımsal üretim ve dijital pazarlama gibi çalışmalar önerdi. Tarımsal ve hayvansal üretimin öneminin artacağını belirterek Anadolu’nun göç alır hale geleceğini kaydetti.

TOKİ konutu talebi: TOKİ konutu talebiyle ilgili genel müdürlüğü arayan Metin Külünk, parsel numarasını talep etti. Konut alanı parselasyon aşamasında olduğu gerekçesiyle istenen bilgi verilemedi. Milli Emlak’ın kurumlardan görüş istediği hatırlatıldı. Bunun üzerine Külünk, konunun takipçisi olacağını kaydetti.

Ormanda ücretler yetersiz: Orman köylüsü ve kooperatifler de kendilerine verilen iyileştirme ücretlerinin düşüklüğünden yakınınca Orman Genel Müdürü’nü arayan Külünk, konuyla ilgili şikayetleri muhatabına iletti.

PTT şubemiz yok: Kumluca’da özelleştirme sonrası kapatılan PTT şubesi de gündeme gelen konulardan oldu. Vatandaşlar PTT hizmetlerinden yararlanamadıklarını belirterek şubenin yeniden açılmasını istedi. Bunun üzerine PTT Genel Müdürü’nü arayan Külünk, “Nüfus ve yapılan işlem sayısının yetersizliği nedeniyle…” yanıtını iletti.

Sportif destek: Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can da, beldenin spor faaliyetlerine destek istedi. Bir krampon bile olsa ihtiyaç olduğunu belirtti. Metin Külünk de bakanlıktan her desteği alabileceklerini, konuyla ilgili bakanlığı arayarak destek olacağını söyledi.

Yüksek okul talebi: Bir diğer konu da 400 yataklı yatılı bölge okulu oldu. Öğrenci azlığı nedeniyle tam kapasite kullanılamayan binada bir yüksek okul talebi dile getirildi. Konuyla ilgili Bartın Üniversitesi Rektörünün “Siyasi destek gerek” dediği hatırlatılınca Metin Külünk, konuyu Yılmaz Bey ve Rektör Bey’le görüşeceğini belirterek “Gerekli çalışmaları yapalım” karşılığını verdi.

Maddi destek gelmiyor: Bir kadın partili, “20 yıl önce Ulus köy gibi, Kumluca ilçe gibiydi. Bu durum son yıllarda tersine döndü” yorumu yaptı. Bir başka partili de belde örgütüne yeterli maddi destek gelmediğini, gönderilen desteklerin ilçede kaldığını söyledi. Metin Külünk, bu durumu ilin siyasileri ile görüşülmesi gerektiğini belirtti.

Bartın için referandum: Başka bir vatandaş, “Biz Ulus’a sadece mahkeme için gidiyoruz. Yollarımız bozuk. Tüm işlerimizi Bartın merkezle hallediyoruz” demesi üzerine Metin Külünk, “Başkan burada. Merkeze bağlanmak için referandum yapabilirsiniz” görüşünü paylaştı.

Haberin var mı?: Sorunları dikkatlice dinleyen, zaman zaman ilgili genel müdürleri arayarak bilgi alan Metin Külünk, şikayetleri dinledikten sonra AK Parti’nin Karadeniz Bölge Koordinatörü Murat Büyükçe’yi arayarak “Bu sıkıntılardan haberin var mı?” diye sordu.

Külünk, Kumlucalı şehit babası Sefer Oruç ile de bir süre görüştü. Oruç’un zaman zaman ağır yükselişlerine karşı müdahale etmek isteyenleri susturan Külünk “Şehit babası ne söylese haklı. Onun evladı toprak altında. Siz ise üstünde” diyerek dikkatli bir iletişim kurmaya çalıştı.

MKYK üyesi Metin Külünk’ün Kumluca ziyaretine İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Gündoğdu da katıldı. Karşılıklı sohbet havasında geçen buluşmada Metin Külünk’ün vatandaşlara zaman zaman esprili tavrı, toplantıya katılanlar tarafından samimi bulundu.

xxx


Metin Külünk, kendisini gecenin 03’ünde twitter’dan takibe alan Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir’e salondan çok alkış alması nedeniyle iltifat etti.

AK PARTİ ÖRGÜTÜNE SESLENDİ:
SOSYAL MEDYA TEŞKİLATI OLMAYIN

Ak Parti MKYK üyesi Metin Külünk, geçtiğimiz Pazar akşamı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda partililere seslendi. Toplantıya Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un katılmadığı gözlendi.

İç ve dış siyasi gelişmeler ile partilerinin duruşu hakkında bilgilendirmeler yapan ve parti içi uyarılarda bulunan Külünk’ün konuşması ilgiyle dinlendi. Rusya-Ukrayna savaşına değinerek “Zelensky ülkesini ne hale getirdi gördünüz. Türkiye’de de bir sürü Zelensky var masanın etrafında” sözleriyle 6’lı masaya çatan Metin Külünk’ün “Cumhur İttifakı gelecek 100 yıllı doğru yere konumlandırdığı için kaybedenler kulübü 2023’te tasfiye olacak” dedi.

Türkiye’nin kuruluşundan bu yana yaşanan siyasi çalkantılara dikkat çeken Külünk’ün “Atatürk’ün tartışmalı ölümü ardından Türkiye, Batı Atlantik örgütüne teslim edilmiştir” sözleri dikkat çekiciydi. Türkiye’nin on yıllardır sadece tarım ve turizme hapsedildiğini belirten Külünk, “Bugün 215 ülkeye 30 bin ürün ihraç ediyor Türkiye. Gurur duyun” dedi. Parti örgütüne de uyarılarda bulunan Metin Külünk, “Sosyal medya teşkilatı olmayın. AK Partili olmak whatsapp gruplarından alkış tutmak değildir. Birinci görevinin dinlemektir. Vatandaşın ayağına gidip dinleyeceksiniz” diye konuştu.

Metin Külünk, daha sonra salondakilere söz almak isteyen olup olmadığını sordu. Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, 5 il olarak pandemi sürecinde kantinlerle ilgili bazı sorunları aktarmak için bakanlıktan randevu istediklerini ancak kendilerine dönüş yapılmadığını söyledi. Bunun çok önemli bir sorun olduğunu kaydeden Külünk “Bu doğru ve önemli bir konu. Bunu tedavi etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kumluca’da AK Partili Metin Külünk’e neler anlattılar neler!
bartinstar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir