Kumluca’da belediye arsalarına sera yapılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı İsmail Can, kapalı Pazar yerinin yanına 1500 m2 alanı yöresel ürün pazarı yapmak için İFAD hibe desteğine başvuracaklarını açıkladı.

74MEDYA/EKO-BAZAAR

Tarımın ve yöresel ürünlerin desteklenmesine yönelik proje hazırlığı içinde olduklarını duyuran Başkan Can, detayları şöyle açıkladı:

*_ Proje kapsamında kapalı pazar yeri yanındaki yaklaşık 1500 m2’lik alanı yöresel ürün pazarı olarak inşa edeceğiz.

BELEDİYE ANSALARINA MODERN SERALAR YAPILACAK

*_ İmar kanunun 18. maddesi kapsamında oluşan belediyeye ait tarımsal arsaları vatandaşlarımıza tahsis ederek Tarım İl Müdürlüğü desteğiyle modern seralar kurulumuna katkı sağlanacak.

*_ Seralarda yetişen ürünlerin yöresel ürün pazarında satışına imkan sunulacak.

*_ Yöresel ürünler için kapalı pazaryeri için 2021 yılında Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonuna (İFAD) hibe desteği almak için müracaat yapılacak.

*_ Proje kabul edilirse yöresel ürün pazarında Kumluca ve bölgesinde yetişen sebze ve meyvelerin yanı sıra cevizli helva, bal kestane, fındık, reçel, pestil, erik kurusu, marmelat vb, ürünlerle hediyelik el işi ürünlerin satışı yapılabilecek.

*_ Belde halkının ürettiklerinden gelir elde etmesi sağlanacak. Pazar yeri haftanın her günü açık olacak. Proje içerisinde ayrıca soğuk hava deposu yer alacak.

MİLLETVEKİLİ TUNÇ: İFAD KAPSAMINDA 22 MİLYON KREDİ DESTEĞİ VERİLECEK

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2017 yılı Şubat ayında Bartın’ın BM Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (İFAD) desteklerinden yararlanmasına karar verildiği duyurmuştu. Yılmaz Tunç, önceki gün de İFAD kapsamında Bartın’da uygulanacak tarımsal projelere 22.473.000 TL hibe desteği verileceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kumluca’da belediye arsalarına sera yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir