Kumluca’nın çocuklarına Vali dokunuşu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Kumluca’da beldesinde Atatürk Yatılı Bölge Okulu ile Mehmet Akif Ersoy ilkokulunu ziyaret etti. Gözden ırak beldenin çocukları, sınıfta ilk kez Vali’yi görünce heyecanlandı.

BARTINSTAR/FOTO GALERİ

Bartın’da sık sık ilköğretim okullarını ziyaret eden Vali Nurtaç Arslan, bu kez Kumluca beldesinin eğitim yuvalarını ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Ulus Kaymakamı Fırat Kadıoğlu ve Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can kendisine eşlik etti.


Heyet 2 okulu ziyaret etti. Mehmet Akif Ersoy ilkokulu ile bir fakülte büyüklüğüne sahip Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu’nda (YİBO) konuklar çiçeklerle karşılandı. Her iki okul da eğitimde Türkiye ortalamasının üzerindeki başarı oranları ile dikkat çekiyor.


Vali Arslan, sınıfları gezdi, çocuklara sorular sordu, öğrencilerle sık sık diyalog kurdu. Mehmet Akif’te küçük çocuklara hediyeler veren iki çocuk annesi Vali Hanım’ın çocuklarla iletişimi oldukça anaçtı.


Kumluca’nın çocukları ise önemli konukları karşısında utangaç ancak samimiydi. İlk kez sınıflarında bir Vali gören Kumluca’nın çocukları, hem kendini önemli hissetti, hem de sorulan sorulara yanıt verdi.


Vali Hanım, Mehmet Akif’in miniklerine hediyeler dağıttı. Sık sık çocuklarla diyalog kurdu. Ramazan Müdür ile Fırat Kaymakam, gözleri ışıl ışıl parlayan öğrencilerle buluşmaktan hoşnuttu. Hatıra fotoğrafı kaçınılmazdı…


Okullarından sınıflarından YİBO’nun mutfağına kadar her detayı denetleyen Vali Arslan, daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek onların sorunlarını ve önerilerini dinledi.


Heyet daha sonra Kumluca Jandarma Karakolu Komutanlığı’nı ziyaret etti. Karakolda törenle karşılanan Vali Hanım, yürütülen asayiş faaliyetleri hakkında bilgi aldı, görevli personele çalışmalarında başarılar diledi.


Heyet temasları ardından Kumluca’dan ayrıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kumluca’nın çocuklarına Vali dokunuşu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir